W Nisku

Zyskali patrona, halę sportową i boisko

Zyskali patrona, halę sportową i boisko

Patronem Publicznej Szkoły Podstawowej w Wólce Tanewskiej został Kazimierz Rup. Uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej miało miejsce 16 października. Także tego dnia oddano do użytku halę sportową i boisko wielofunkcyjne.

To było prawdziwe święto dla społeczności szkolnej w Wólce Tanewskiej. Ale i powody do świętowania nie były błahe. Szkoła zyskała wspaniałego patrona: nauczyciela, organizatora tajnych kompletów, wieloletniego dyrektora i budowniczego szkoły – Kazimierza Rupa. Pamiątkową tablicę odsłoniły na frontonie budynku córki patrona: Zofia Janiak i Barbara Rup-Wróblewska.

2

Ale nie tylko patrona zyskała podstawówka w Wólce Tanewskiej. Podczas uroczystości została oddana do użytku nowa hala sportowa o powierzchni 12 na 24 metry. Koszt jej budowy to blisko 900 tys. zł. Gmina uzyskała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w wysokości 679 tys. zł.

5

Na placu szkolnym zostało oddane do użytku nowie boisko wielofunkcyjne. Bliźniacze powstało przy szkole w Dąbrówce. Te inwestycje kosztowały ponad 500 tys. zł ale i tu gmina postarała się o dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości 260 tys. zł.

7 (1)

Dodatkowo budynek szkoły przeszedł proces termomodernizacji: docieplono ściany, wymieniono stolarkę okienną i zmieniono źródła oświetlenia oraz oprawy. Koszt tej inwestycji to ponad 300 tys. zł, ale gmina uzyskała dotację z RPO WP w wysokości 256 tys. zł.

8

W poniedziałkowym święcie szkoły wziął udział wiceminister sportu Jarosław Stawiarski, posłowie Mieczysław Miazga i Rafał Weber, Starosta Niżański Robert Bednarz, burmistrz Stanisław Garbacz oraz samorządowcy i mieszkańcy naszej gminy.

IMG_5164

rup2

Źródło: UGiM Ulanów

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021