W Nisku

ZPiT Racławice w Pradze

ZPiT Racławice w Pradze

Zespół Pieśni i Tańca „Racławice” im. Rodziny Mireckich w dniach od 5 do 8 sierpnia 2019 roku przebywał w Pradze na XI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki i Tańca „PRAGUE FEST”. Zespół w 46-osobowym składzie został zakwaterowany w TOP Hotel Praga.

Festiwal rozpoczął się barwnym korowodem ulicami Nowego Miasta, który dotarł na Plac Wacława w centrum Pragi. Zespół „Racławice” swoimi barwnymi strojami i tańcami narodowymi zwracał na siebie uwagę i wzbudzał aplauz wśród publiczności, która była pod wielkim wrażeniem krakowiaka, zatańczonego przez młodszą grupę Zespołu i kujawiaka z oberkiem. Oba układy taneczne zaprezentowała grupa młodzieżowa. Drugi koncert odbył się w sali widowiskowej Hotelu Amarislis. Organizatorzy zapewnili również zwiedzanie pięknej Pragi, w tym rejs statkiem po Wełtawie i spacer, na trasie którego zwiedziliśmy Rynek Starego Miasta z Ratuszem Staromiejskim, żydowski Józefów i Most Karola. W kolejnym dniu festiwalowym Zespół „Racławice” udał się na objazdową wycieczkę po Czeskim Krasie i Krivoklatsku z przystankami u bram i na dziedzińcach średniowiecznych zamków: Karlstejn i Krivoklat. Dużą atrakcją była „Złota Praga wieczorową porą”, przejazd metrem do centrum i spacer po lewobrzeżnej dzielnicy Pragi u stóp wzgórza zamkowego i Hradczany. Racławianie zostawili po sobie bardzo dobre wrażenie u publiczności i organizatorów.

W drodze do Pragi również nie zabrakło atrakcji turystycznych. Zespół „Racławice” zatrzymał się w dawnej stolicy Moraw i zwiedził najciekawsze obiekty w Ołomuńcu, w tym barokowe fontanny, Katedrę św. Wacława, Biały Ratusz i podziwiał Kolumnę Trójcy Przenajświętszej, tzw. kolumnę morową. Natomiast w drodze powrotnej w Morawskim Krasie eksplorował Jaskinię „Balcarkę”.

Wszyscy uczestnicy wrócili szczęśliwi i zadowoleni z przebiegu wyjazdu, pełni wrażeń, pozytywnych emocji, zarówno festiwalowych i turystycznych.

Źródło: UGiM Nisko 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Policjantka rozmawiała z uczniami o cyberzagrożeniach

rni24.eu13 maja 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Voster ATS Team na Tour de Hongrie

rni24.eu11 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021