W Nisku

Zostawili ranną koleżankę. Usłyszeli wyrok

Zostawili ranną koleżankę. Usłyszeli wyrok

6 lat pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz 5 tys. zł na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej – taki wyrok zapadł wczoraj dla Patryka M. przed Sądem Rejonowym w Nisku w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło niespełna rok temu w Jarocinie.

Patrykowi M., prokuratura zarzuciła spowodowanie wypadku oraz to, że prowadził auto nie posiadając uprawnień, w stanie nietrzeźwości (miał 1,18 promila alkoholu), jadąc z nadmierną prędkością przekraczając 120/h, a po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Kolejny zarzut dotyczy nie udzielenia pomocy poszkodowanej w wypadku pasażerce, której groziło bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia.

Razem z Patrykiem M. na miejscu zdarzenia był również jego kolega Błażej S. Oskarżonemu zarzuca się również nie udzielenie pomocy pasażerce pojazdu oraz zacieranie śladów przestępstwa poprzez podpalenie pojazdu. Błażeja S. sąd skazał na karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Niżański sąd uznał obu oskarżonych za winnych popełnienia czynów zarzucanym im w akcie oskarżenia. Wyrok jest nieprawomocny.

Przypomnijmy, do wypadku doszło 19 września około godziny 21.20. Tego wieczoru cała trójka, czyli dwóch mężczyzn i jedna kobieta, spożywała alkohol. Jeden z mężczyzn, który nie miał prawa jazdy, wziął samochód bez wiedzy rodziców. Na leśnej drodze stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w betonowy słup latarni. Mężczyźni, chcieli zatrzeć ślady tego wypadku, jeden z nich podpalił auto. Potem, obaj uciekli pozostawiając w rowie ranną, nieprzytomną koleżankę. Na miejsce został skierowany patrol policji i karetka pogotowia. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce zdarzenia, zastali płonący pojazd, a obok w rowie nieprzytomną dziewczynę. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej 19-latka zmarła.

W trakcie przeszukiwania terenu, zabezpieczony został telefon komórkowy. Na podstawie ostatnich połączeń policjanci ustalili dane zmarłej i dwóch młodych mężczyzn, z którymi podróżowała.

Weronika Przestój

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021