W Nisku

Zostawili ją na śmierć. Odwołują się od wyroku

Zostawili ją na śmierć. Odwołują się od wyroku

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu rozpatrzy wkrótce trzy apelacje od wyroku w sprawie dwóch młodych mężczyzn, którzy uciekli z miejsca wypadku pozostawiając ranną koleżankę przy płonącym aucie.

Przypomnijmy, że do wypadku doszło w Jarocinie w pow. niżańskim 19 września 2016 roku. Volkswagen, którym podróżowała trójka nastolatków uderzył w słup latarni. Kiedy policjanci przyjechali na miejsce zastali płonący samochód, a obok w rowie nieprzytomną dziewiętnastolatkę, która pomimo reanimacji zmarła. Na podstawie połączeń w jej telefonie komórkowym ustalili, z kim podróżowała. Okazało się, że mężczyźni uciekli nie udzieliwszy pomocy rannej koleżance. Obaj byli pijani.

O spowodowanie wypadku Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu oskarżyła Patryka M., który prowadził auto mimo braku prawa jazdy, mając 1,18 promila alkoholu i z nadmierną prędkością. Zarzuciła mężczyźnie, że po wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanej pasażerce, która zmarła. Drugi z oskarżonych Błażej S. odpowiadał za nieudzielenie pomocy pasażerce pojazdu oraz zacieranie śladów przestępstwa poprzez podpalenie auta.

Wyrok w tej sprawie zapadł we wrześniu 2017 roku. Sąd Rejonowy w Nisku uznał obu oskarżonych za winnych. 19-letniego Patryka M. skazał na łączną karę 6 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz świadczenie w kwocie 5 tys. złotych na Fundusz Pomocy Postpenitencjarnej. 18-letni Błażej S. usłyszał karę 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności.

Sprawa wróci jednak na wokandę, bo w styczniu obrońcy oskarżonych, pełnomocnicy oskarżycieli posiłkowych i prokurator wnieśli apelacje od wyroku. Sądu Okręgowy w Tarnobrzegu dopiero wyznaczy termin rozprawy.

Wioletta Wojtkowiak
Fot. Policja

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021