W Nisku

Zostań niżańskim strażakiem

Zostań niżańskim strażakiem

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nisku ogłosił kolejny nabór do służby przygotowawczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Tym razem straż szuka strażaka – kierowcy. Chętni mogą składać dokumenty do 26 września 2016 roku.

Kandydat na strażaka musi posiadać obywatelstwo polskie, nie może być karany, musi korzystać z pełni praw publicznych, posiadać: co najmniej wykształcenie średnie, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby oraz uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania ćwiczeń fizycznych. Kandydaci oprócz podania i oświadczeń m.in. o obywatelstwie, niekaralności, muszą złożyć także życiorys, kopie świadectw pracy i dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i umiejętności.

Postępowanie rekrutacyjne będzie toczyć się w siedmiu etapach. Na początku komisja rekrutacyjna oceni złożone dokumenty. Dodatkowe punkty przyzna kandydatom, którzy posiadają uprawnienia do obsługi i eksploatacji podestów ruchomych przejezdnych samojezdnych lub uprawnienia do kierowania małym statkiem lub łodzią o napędzie mechanicznym lub uprawnienia do napełnienia zbiorników przenośnych.

Drugi etap rekrutacji do test sprawności fizycznej, na który składa się próba wydolnościowa, bieg na 50 m, bieg na 1000 m oraz pociąganie na drążku. Przyszli strażacy będę musieli wykazać się również umiejętnością pływania, czyli przepłynąć 50 m stylem dowolnym w czasie nie dłuższym niż 60 sekund. Badani będą także pod kątem lęku wysokości.
Następnie wezmą udział w pisemnym teście wiedzy, który obejmuje zagadnienia związane z funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarowej i Państwowej Straży Pożarnej.
Ostatnie dwa etapy rekrutacji to rozmowa kwalifikacyjna oraz badania lekarskie mające stwierdzić czy kandydaci, którzy uzyskali największą ilość punktów są w pełni zdolni fizycznie i psychicznie do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej.

PSP Nisko / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021

Do skradzionej betoniarki dotarli po śladach kół

rni24.eu8 października 2021