W Nisku

Zostań niżańskim strażakiem

Zostań niżańskim strażakiem

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nisku ogłosił kolejny nabór do służby przygotowawczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Tym razem straż szuka strażaka – kierowcy. Chętni mogą składać dokumenty do 26 września 2016 roku.

Kandydat na strażaka musi posiadać obywatelstwo polskie, nie może być karany, musi korzystać z pełni praw publicznych, posiadać: co najmniej wykształcenie średnie, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby oraz uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania ćwiczeń fizycznych. Kandydaci oprócz podania i oświadczeń m.in. o obywatelstwie, niekaralności, muszą złożyć także życiorys, kopie świadectw pracy i dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i umiejętności.

Postępowanie rekrutacyjne będzie toczyć się w siedmiu etapach. Na początku komisja rekrutacyjna oceni złożone dokumenty. Dodatkowe punkty przyzna kandydatom, którzy posiadają uprawnienia do obsługi i eksploatacji podestów ruchomych przejezdnych samojezdnych lub uprawnienia do kierowania małym statkiem lub łodzią o napędzie mechanicznym lub uprawnienia do napełnienia zbiorników przenośnych.

Drugi etap rekrutacji do test sprawności fizycznej, na który składa się próba wydolnościowa, bieg na 50 m, bieg na 1000 m oraz pociąganie na drążku. Przyszli strażacy będę musieli wykazać się również umiejętnością pływania, czyli przepłynąć 50 m stylem dowolnym w czasie nie dłuższym niż 60 sekund. Badani będą także pod kątem lęku wysokości.
Następnie wezmą udział w pisemnym teście wiedzy, który obejmuje zagadnienia związane z funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarowej i Państwowej Straży Pożarnej.
Ostatnie dwa etapy rekrutacji to rozmowa kwalifikacyjna oraz badania lekarskie mające stwierdzić czy kandydaci, którzy uzyskali największą ilość punktów są w pełni zdolni fizycznie i psychicznie do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej.

PSP Nisko / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021