W Nisku

Zostań niżańskim strażakiem

Zostań niżańskim strażakiem

Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nisku ogłosił kolejny nabór do służby przygotowawczej w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nisku. Tym razem straż szuka strażaka – kierowcy. Chętni mogą składać dokumenty do 26 września 2016 roku.

Kandydat na strażaka musi posiadać obywatelstwo polskie, nie może być karany, musi korzystać z pełni praw publicznych, posiadać: co najmniej wykształcenie średnie, zdolność fizyczną i psychiczną do pełnienia służby oraz uregulowany stosunek do służby wojskowej oraz nie mieć przeciwwskazań zdrowotnych do wykonywania ćwiczeń fizycznych. Kandydaci oprócz podania i oświadczeń m.in. o obywatelstwie, niekaralności, muszą złożyć także życiorys, kopie świadectw pracy i dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i umiejętności.

Postępowanie rekrutacyjne będzie toczyć się w siedmiu etapach. Na początku komisja rekrutacyjna oceni złożone dokumenty. Dodatkowe punkty przyzna kandydatom, którzy posiadają uprawnienia do obsługi i eksploatacji podestów ruchomych przejezdnych samojezdnych lub uprawnienia do kierowania małym statkiem lub łodzią o napędzie mechanicznym lub uprawnienia do napełnienia zbiorników przenośnych.

Drugi etap rekrutacji do test sprawności fizycznej, na który składa się próba wydolnościowa, bieg na 50 m, bieg na 1000 m oraz pociąganie na drążku. Przyszli strażacy będę musieli wykazać się również umiejętnością pływania, czyli przepłynąć 50 m stylem dowolnym w czasie nie dłuższym niż 60 sekund. Badani będą także pod kątem lęku wysokości.
Następnie wezmą udział w pisemnym teście wiedzy, który obejmuje zagadnienia związane z funkcjonowaniem ochrony przeciwpożarowej i Państwowej Straży Pożarnej.
Ostatnie dwa etapy rekrutacji to rozmowa kwalifikacyjna oraz badania lekarskie mające stwierdzić czy kandydaci, którzy uzyskali największą ilość punktów są w pełni zdolni fizycznie i psychicznie do pełnienia służby w Państwowej Straży Pożarnej.

PSP Nisko / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Obchody 77. rocznicy Powstania Warszawskiego

rni24.eu2 sierpnia 2021

Podpisanie umowy na budowę kanalizacji sanitarnej w Zarzeczu

rni24.eu2 sierpnia 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na otwarcie nowej wystawy

rni24.eu2 sierpnia 2021

Informacja z obrad nadzwyczajnej XXXIV Sesji Rady Powiatu

rni24.eu29 lipca 2021

Niżański festiwal kultury łowieckiej

rni24.eu29 lipca 2021

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021