W Nisku

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli uroczystą przysięgę

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej złożyli uroczystą przysięgę

W miniony weekend na Podkarpaciu 450 żołnierzy, w tym ponad 70 kobiet Wojsk Obrony Terytorialnej złożyło uroczystą przysięgę na sztandar.

Uroczystość odbywała się również w Nisku, gdzie w obecności dowódcy gen. bryg. Wiesława Kukuły, żołnierze z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty wypowiedzieli słowa roty przysięgi wojskowej.

Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz dziękował w liście skierowanym do nowo zaprzysiężonych żołnierzy WOT za ich aktywne uczestniczenie w życiu regionu.

– Jestem przekonany, że z honorem sprostacie każdemu z żołnierskich wyzwań, do czego zobowiązuje przysięga złożona wobec rodzin i rodaków. Przez wieki Polacy byli dumni ze swojego wojska, dzisiaj armia jest znowu naszą nadzieją. Budujemy skuteczny system bezpieczeństwa, którego niezwykle istotną częścią są Wojska Obrony Terytorialnej. Nowoczesna doskonale wyposażona i wyszkolona narodowa siła obronna, gotowa do szybkiej i skutecznej reakcji na zagrożenia – pisał w liście szef MON.

W uroczystej przysiędze w Nisku w imieniu wojewody podkarpackiego, wziął udział dyrektor generalny Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie Marcin Zaborniak.

Wojska Obrony Terytorialnej jako samodzielny rodzaj sił zbrojnych zostały powołane na początku roku. Ich misją jako piątego, samodzielnego rodzaju sił zbrojnych – jest m. in. obrona i wspieranie lokalnych społeczności w czasie konfliktu zbrojnego i klęsk żywiołowych. W szeregach WOT służbę pełni ponad 5 tys. żołnierzy, w tym ponad 1000 żołnierzy zawodowych. Do końca 2019 r. zaplanowano utworzenie 63 batalionów, które wejdą w skład 17 brygad podporządkowanych Dowództwu Wojsk Obrony Terytorialnej.

Agata Piotrowska

DSC_2075

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021