W Nisku

Zmagania na niżańskich regatach

Zmagania na niżańskich regatach

Przez dwa dni, 24 i 25 czerwca na zbiorniku wodnym w Podwolinie trwały VIII Regaty Niżańskie. Główną atrakcją imprezy jak co roku były konkurencje załóg w trzech klasach: „Optymist”, „Open” i „Ostróda”.

W klasie „Optymist” w tym roku wystartowało 11 młodych zawodników, ośmiu ze Szkoły Żeglarstwa dla Dzieci i Młodzieży przy Jacht Klubie Nisko i trzech z Klubu Żeglarskiego Orkan z Mielca. Odbyło się cztery biegi, a do końcowej klasyfikacji brano pod uwagę trzy najlepsze biegi każdego zawodnika. W kategorii „Optimist” najlepsi byli Daniel Bylicki (Jacht Klub Nisko), Paweł Szyliński (Jacht Klub Nisko) oraz Emil Pająk (KŻ Orkan).

W kategorii „Open”, którą rozegrano w niedzielę startowało 12 załóg. Na pierwszym miejscu bieg ukończyła załoga Marka Masłowskiego i Michała Masłowskiego, drudzy byli Mirosław Gąszcz i Karol Gąszcz. Na miejscu trzecim znaleźli się ex aequo Marek Zastawski i Mateusz Źródłowski.

W rozgrywanej również w niedzielę kategorii „Ostróda” udział wzięło 5 załóg. Najszybsi byli Jacek Gołębiowski, Jan Chmura, Bartłomiej Muda (załoga LOK Stalowa Wola), następnie Edward Dec, Robert Dec, Kacper Cholewa, Michał Cholewa, a tuż za nimi Michał Siudy, Karol Węgliński.Podobnie jak w sobotę rozegrano w tych kategoriach cztery biegi, a do końcowej klasyfikacji brano pod uwagę trzy najlepsze biegi każdej załogi. Tradycyjnie już puchary i nagrody dla zwycięzców wręczał Julian Ozimek Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Po regatach na wodach zalewu pojawiły się klubowe jachty, na których wszyscy chętni mogli pożeglować pod opieką sterników z Jacht Klubu Nisko. Imprezie towarzyszyła oprawa muzyczna oraz gastronomiczna.

Źródło: UG Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021