Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku zaprezentowało się w Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków „IWIS 2016”, gdzie otrzymało złoty medal.
Wydarzenie organizowane jest przez Stowarzyszenie Polskich Wynalazców i Racjonalizatorów przy współpracy z Urzędem Patentowym RP i Politechniką Warszawską. Tegoroczna, dziesiąta edycja została zorganizowana w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej.
-W tej międzynarodowej wystawie zaprezentowały się trzy szkoły z województwa podkarpackiego, wszystkie z Niska. Oprócz nas było także LO z Niska, które przywiozło medal srebrny i brązowy i Gimnazjum nr 1, które otrzymało brązowy medal. Praca, którą reprezentowała nasza szkoła to “zamek do drzwi dla osób niepełnosprawnych”. Autorami tego wynalazku są młodzi elektronicy innowatorzy Rafał Kutyła i Adrian Szabat, którzy w maju zdawali maturę. Złoty medal dla szkoły to ich zasługa – mówił Wacław Piędel, dyrektor RCEZ.
Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to jedyne w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. W poprzednich latach na wystawie gościliśmy wynalazców z ponad 20 państw m.in. z Arabii Saudyjskiej, Chorwacji, Egiptu, Iranu, Kanady, Malezji, Korei, Turcji i Wielkiej Brytanii. Rok temu polscy i międzynarodowi wynalazcy zaprezentowali na wystawie blisko 400 innowacji, stanowiących przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie. Każdego roku wystawie towarzyszą również wykłady i prelekcje dotyczące praw własności intelektualnej i przyznawania patentów.
Jej podstawowymi celami jest zaprezentowanie dorobku naukowego polskich naukowców i wynalazców na tle światowych rozwiązań, umożliwienie wynalazcom nawiązania kontaktów z potencjalnymi inwestorami, zapoznanie opinii publicznej z dokonaniami Polski w dziedzinie wynalazczości, a poprzez ich popularyzację w mediach, kształtowanie pozytywnego wizerunku polskiej nauki oraz kreowanie innowacyjnych postaw wśród młodzieży.
Źródło: RCEZ Nisko
Facebook
RSS