kultura i rozrywka

Zlot Młodych Odkrywców w Rzeszowie

Zlot Młodych Odkrywców w Rzeszowie

29 listopada 2019 r. Kluby Młodego Odkrywcy DAVINCI z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Nisku i „DELTA 3” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nisku wzięły czynny udział w „Zlocie Młodych Odkrywców”, organizowanym na Uniwersytecie Rzeszowskim. Było to wydarzenie wieńczące realizowany przez UR projekt – „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców”.

Zlot był również okazją, by Kluby Młodego Odkrywcy działające w podkarpackich szkołach pochwaliły się swoimi pasjami. Zaproszono grupy projektowe, do przygotowania własnych stoisk z eksperymentami i doświadczeniami, w tym Klub Młodego Odkrywcy DAVINCI i „DELTA 3”, które na I Podkarpackim Festiwalu Klubów Młodego Odkrywcy zostały wyróżnione i nagrodzony za najciekawsze stanowiska eksperymentalne. Oba kluby miały stoiska ekspozycyjne w sektorze nauki, w którym prezentowali się m.in. Stowarzyszenie „Ekoskop”, Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy „Explores”, Podkarpackie Centrum Nauki, Centrum Nauki Kopernik, Studenckie Koła Naukowe.

Klubowicze z DAVINCI i „Delta 3”: Wiktoria Piróg, Gabriela Wciślik, Katarzyna Zalewska, Bartłomiej Filiks, Bartłomiej Sikora, Jakub Winiarczyk, Hubert Wnuk oraz Małgorzata Sobiło i Dominika Maluga dzielili się swoją pasją i zainteresowaniem otaczającą nas przyrodą, prezentując ciekawe doświadczenia z wodą i powietrzem oraz doświadczeniami z kuchni molekularnej i chemicznymi. Stanowiska niżańskich klubów cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych uczestników. Dzieci miały możliwość samodzielnie wykonać niektóre doświadczenia, co sprawiało im największą frajdę, zachwyt, zadowolenie i rozbudzało ciekawość. Dla klubowiczów zaś najfajniejsze były te momenty, w których uczestnicy z wypiekami na twarzy dociekali stawiając pytania i wykazując zainteresowanie.

Anna Dybka

Opiekun KMO

Źródło/UG Nisko

Zdjęcie poglądowe/ freepik

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021