kultura i rozrywka

Zlot Młodych Odkrywców w Rzeszowie

Zlot Młodych Odkrywców w Rzeszowie

29 listopada 2019 r. Kluby Młodego Odkrywcy DAVINCI z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 2 w Nisku i „DELTA 3” ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Nisku wzięły czynny udział w „Zlocie Młodych Odkrywców”, organizowanym na Uniwersytecie Rzeszowskim. Było to wydarzenie wieńczące realizowany przez UR projekt – „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców”.

Zlot był również okazją, by Kluby Młodego Odkrywcy działające w podkarpackich szkołach pochwaliły się swoimi pasjami. Zaproszono grupy projektowe, do przygotowania własnych stoisk z eksperymentami i doświadczeniami, w tym Klub Młodego Odkrywcy DAVINCI i „DELTA 3”, które na I Podkarpackim Festiwalu Klubów Młodego Odkrywcy zostały wyróżnione i nagrodzony za najciekawsze stanowiska eksperymentalne. Oba kluby miały stoiska ekspozycyjne w sektorze nauki, w którym prezentowali się m.in. Stowarzyszenie „Ekoskop”, Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy „Explores”, Podkarpackie Centrum Nauki, Centrum Nauki Kopernik, Studenckie Koła Naukowe.

Klubowicze z DAVINCI i „Delta 3”: Wiktoria Piróg, Gabriela Wciślik, Katarzyna Zalewska, Bartłomiej Filiks, Bartłomiej Sikora, Jakub Winiarczyk, Hubert Wnuk oraz Małgorzata Sobiło i Dominika Maluga dzielili się swoją pasją i zainteresowaniem otaczającą nas przyrodą, prezentując ciekawe doświadczenia z wodą i powietrzem oraz doświadczeniami z kuchni molekularnej i chemicznymi. Stanowiska niżańskich klubów cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony najmłodszych uczestników. Dzieci miały możliwość samodzielnie wykonać niektóre doświadczenia, co sprawiało im największą frajdę, zachwyt, zadowolenie i rozbudzało ciekawość. Dla klubowiczów zaś najfajniejsze były te momenty, w których uczestnicy z wypiekami na twarzy dociekali stawiając pytania i wykazując zainteresowanie.

Anna Dybka

Opiekun KMO

Źródło/UG Nisko

Zdjęcie poglądowe/ freepik

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu10 sierpnia 2020

Tegoroczne Dni Niska odwołane !

rni24.eu4 sierpnia 2020

Utrudnienia w ruchu na odcinku Glinianka – Wólka Bielińska

rni24.eu4 sierpnia 2020

Wakacyjne turnieje w Bielinach

rni24.eu31 lipca 2020

Uroczystość ponownego pochówku szczątków naszych Przodków

rni24.eu30 lipca 2020

Piknik Flisacki 2020 w Ulanowie

rni24.eu21 lipca 2020

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza

rni24.eu15 lipca 2020

Odkomarzanie w Gminie Jeżowe

rni24.eu15 lipca 2020

rni24.eu7 lipca 2020