Kronika Policyjna

Złodzieje pił spalinowych zatrzymani

Złodzieje pił spalinowych zatrzymani

Piła spalinowa, znaleziona w mieszkaniu, była niezbitym dowodem kradzieży w markecie budowlanym w Nisku. Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Jednemu z nich udowodnili jeszcze włamanie do garażu, do którego doszło na początku listopada.

W połowie ubiegłego tygodnia w komendzie zostało złożone zawiadomienie o kradzieży 3 pił spalinowych i kompletu kluczy nasadowych wartości blisko 2 tys. złotych. Towar zniknął z półek marketu budowlanego. Monitoring zarejestrował chwilę kradzieży. Widać było jak sprawcy dwukrotnie przychodzili do sklepu i wynosili sprzęt. Niżańscy policjanci bez problemów rozpoznali złodziei, okazali się nimi 28-latek z Niska i 23-latek z Rudnika nad Sanem. W mieszkaniu jednego z nich, funkcjonariusze znaleźli w szafie jedną z pił spalinowych. 28-letni mężczyzna został przewieziony do komendy. Był nietrzeźwy. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna po wytrzeźwieniu przyznał się do kradzież, której dopuścił się razem z kolegą.

Drugi sprawca został zatrzymany następnego dnia. Policjanci ustalili, że w dniu kradzieży mężczyźni od rana pili razem alkohol. Następnie poszli do marketu budowlanego, gdzie wpadli na pomysł kradzieży. Zabrali z półki piłę spalinową i wyszli tyłem ze sklepu, wykorzystując nieuwagę sprzedawców. Skradzione fanty zostawili w klatce w bloku i wrócili do sklepu. Tym razem zabrali dwie piły spalinowe. Jedną zabrali do mieszkania, resztę ukryli w zagajniku.

W trakcie prowadzonych czynności policjanci udowodnili 28-latkowi jeszcze włamanie do garażu, do którego doszło na początku listopada. Mężczyzna zabrał z niego narzędzia elektryczne na kwotę prawie 4 tys. złotych. Do garażu włamał się w nocy, a sprzęt wynosił przez kilka godzin i chował w zagajniku. Część przewodów opalił i otrzymaną miedź sprzedał na złomie, resztę pozostawił w zagajniku. Po kilku dniach, kiedy wrócił, w zagajniku już niczego nie było.

źródło: KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Policjanci poszukują właścicieli skradzionych przedmiotów

rni24.eu3 marca 2021

Czujność sąsiadów pomogła zatrzymać włamywaczy

rni24.eu3 marca 2021

Nietrzeźwy, nastoletni włamywacz- zamknięty w sklepie

rni24.eu2 marca 2021

Zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

rni24.eu1 marca 2021

Nietrzeźwi mężczyźni leżeli na jezdni

rni24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Policjanci uratowali kobietę

rni24.eu17 lutego 2021