Kronika Policyjna

Zlikwidowali nielegalną wytwórnię bimbru w Harasiukach

Zlikwidowali nielegalną wytwórnię bimbru w Harasiukach

Podczas interwencji dzielnicowy z Harasiuk i policjant służby kryminalnej ujawnili nielegalną wytwórnię bimbru. Na miejscu zastali również mężczyznę poszukiwanego do odbycia kary w zakładzie karnym. Funkcjonariusze zarekwirowali sprzęt służący do wyrobu bimbru i kilka pełnych butelek trunku, a poszukiwanego przewieźli na komendę.

W czwartek dzielnicowy wykonywał czynności w rejonie służbowym związane z ustaleniem miejsca pobytu mężczyzny poszukiwanego do odbycia kary. W ich trakcie uzyskał informacje, że na terenie jednej z posesji w Hucie Starej w gminie Harasiuki, nielegalnie wytwarzany jest alkohol. Dzielnicowy z Harasiuk pojechał sprawdzić informacje wspólnie z policjantem służby kryminalnej. Wchodząc na posesję funkcjonariusze zauważyli właściciela szybko wychodzącego z domu i zmierzającego w kierunku garażu. 81-letni mężczyzna podchodząc do drzwi garaży krzyknął „Policja!”. Jak się okazało, w pomieszczeniu był jego syn oraz mężczyzna, próbujący się ukryć za drewnianą beczką, wchodzącą w skład aparatury bimbrowniczej.

W budynku stał sprzęt do produkcji bimbru. Właściciel bezpośrednio przed przyjazdem funkcjonariuszy pędził bimber, nie zdążył schować aparatury i wylać płynów z kanki grzewczej i chłodnicy. Z kolei mężczyzna ukrywający się za beczką był dobrze znany dzielnicowemu, to jego miejsce pobytu ustalał. 33-latek pochodzący z Huty Podgórnej, poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym.

81-letni właściciel posesji przyznał, że w kuchni letniej miał jeszcze kilka litrów bimbru. Zaoferował, że sam go przyniesie. Pomimo, że dobrowolnie oddał alkohol, policjanci przeszukali kuchnię. Znaleźli jeszcze pięć butelek bimbru.

Funkcjonariusze zabezpieczyli sprzęt służący do wyrobu bimbru i kilka pełnych butelek trunku, a poszukiwanego przewieźli na komendę. 81-letni mieszkaniec Huty Starej będzie odpowiadał za nielegalny wyrób alkoholu.

Źródło: KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Nietrzeźwi mężczyźni leżeli na jezdni

rni24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Policjanci uratowali kobietę

rni24.eu17 lutego 2021

Za kradzież perfum trafił do aresztu

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Mężczyzna podtruł się czadem

rni24.eu9 lutego 2021

Niżańska Policja ostrzega przed oszustami

rni24.eu5 lutego 2021

Spotkanie z uczniami w ramach zbliżającego się “Dnia bezpiecznego internetu”

rni24.eu1 lutego 2021

Policjanci i funkcjonariusze KAS zabezpieczyli narkotyki

rni24.eu29 stycznia 2021