W Nisku

Zawodowe ferie w bibliotece

Zawodowe ferie w bibliotece

Właśnie pożegnaliśmy tegoroczne ferie zimowe, po których zostaną nam miłe wspomnienia i cenna wiedza. Miejska Biblioteka Publiczna w Nisku aktywnie włączyła się w zagospodarowanie dzieciom wolnego czasu.

W pierwszym tygodniu we wtorek gościliśmy policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nisku, którzy opowiedzieli dzieciom o specyfice swojej pracy i ciekawych przypadkach, jakie ich spotykają. Rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego spędzania wolnego czasu, przypomnieli także o konieczności noszenia elementów odblaskowych. Uczestnicy zajęć feryjnych, za swoją wiedzę, otrzymali od policjantów drobne upominki. Dzieci miały też możliwość usiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.
W środę odwiedzili nas aktorzy z teatru Blaszany Bębenek, którzy w zabawny sposób opowiedzieli dzieciom historię Dorotki, jednej z głównych bohaterów powieści „Czarnoksiężnik z Krainy Oz”. Dzięki interaktywnej formie mali widzowie aktywnie angażowali się w przedstawienie i przeżywali niesamowite przygody.
Czwartek upłynął pod znakiem literatury, a wszystko dzięki panu Wiesławowi Drabikowi, autorowi ponad dwustu bajek. Nasz gość szybko nawiązał kontakt z małymi czytelnikami, a spotkanie urozmaiciły liczne konkursy z drobnymi nagrodami, które dzieci otrzymywały z rąk autora.

Drugi tydzień rozpoczęliśmy od spotkania z przedstawicielami PKO Banku Polskiego S.A., którzy w ciekawy i przystępny sposób opowiedzieli dzieciom o historii pieniądza i obecnych zabezpieczeniach banknotów oraz o oszczędzaniu. Za swoją wiedzę i aktywność  dzieci zostały nagrodzone firmowymi gadżetami. Dużą niespodzianką było pojawienie się maskotki banku, Żyrafy Lokatki.
W środę odwiedzili nas przedstawiciele kolejnych służb mundurowych, tym razem straży pożarnej. Dzieci zobaczyły , w jaki sposób strażak przygotowuje się do akcji oraz dowiedziały się, z jakimi zagrożeniami wiąże się ten zawód. Największą atrakcją była możliwość obejrzenia dwóch wozów strażackich oraz ich wyposażenia.
Ostatniego dnia ferii odwiedziła nas pani weterynarz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Nisku. Opowiedziała o ciekawych przypadkach, z jakimi się zetknęła lecząc zwierzęta. Zaprezentowała dzieciom przeróżne narzędzia, których używa się do leczenia stworzeń małych i dużych. Dzieci mogły się na chwilę wcielić w role małych weterynarzy i  samodzielnie  zrobić zastrzyk i opatrzyć rany pluszowych pacjentów.

Ponadto uczestnicy zajęć feryjnych w bibliotece brali udział w zajęciach plastycznych, literackich i ruchowych. Grali również w gry planszowe i układali puzzle. Nie zabrakło również popularnych wśród dzieci kalamburów i gier internetowych.

nisko`1

nisko`12

Źródło: UGiM Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021