W powiecie

Zawodniczka z Jeżowego w reprezentacji Polski

Zawodniczka z Jeżowego w reprezentacji Polski

Marta Olejarczyk, zawodniczka Sokoła Kolbuszowa Dolna, została powołana do reprezentacji Polski kobiet w piłce nożnej do lat 17 na turniej eliminacyjny mistrzostw Europy, który w tym roku odbył się na Węgrzech.

W październiku Polki najpierw rozgromiły Estonię 7: 0, później wygrały z Azerbejdżanem 4:0, a w ostatnim meczu eliminacji mistrzostw Europy zremisowały z Węgrami 2:2 i zapewniły sobie awans z pierwszego miejsca do drugiej rundy.
Marta Olejarczyk jest zawodniczką Sokoła Kolbuszowa Dolna i gra, jako ostatni stoper. W kadrze zagrała, jako defensywna pomocniczka i sprawdziła się w tej roli bardzo dobrze, bo trener reprezentacji Polski kobiet do lat 17 Nina Patalon powołała Martę Olejarczyk na zgrupowanie szkoleniowe, które odbędzie się 18 – 20 listopada 2016 roku, w Pruszkowie.

marta-olejarczyk3

Marta zaczęła trenować piłkę nożną w wieku 9 lat, wstąpiła wtedy w szeregi Uczniowskiego Klubu Sportowego „TROPS” przy Zespole Szkół w Nowym Kamieniu. Trenowała tam 5 lat. Została także powołana do Kadry Podkarpacia, gdzie grała w drużynach U-13 i U-16. Zdobyła wiele wyróżnień i znalazła się pod skrzydłami profesjonalnych trenerów, m.in. Eugeniusza Sito i Ryszarda Mokrzyckiego. W gimnazjum została zawodniczką Kobiecej Sekcji Piłki Nożnej Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Kolbuszowej Dolnej.
– Nauka i trenowanie w trzech drużynach było dla mnie ogromnym wyzwaniem oraz sporym poświeceniem, jednak nie żałuję ani jednej chwili spędzonej na treningach i turniejach – mówi Marta.

Dodaje, że reprezentacja Polski to najwyższy szczebel drabiny, po jakiej się wspięła, jednak nie zamierza odpoczywać po osiągniętym szczycie. Teraz nastał czas wyznaczenia nowych celów.

UG Jeżowe / Małgorzata Petecka

document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Rodzinna awantura z nożem, pięcioro dzieci pod opieką pijanych

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Szczepienia przeciw COVID-19 w domu pacjenta

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Nietrzeźwi mężczyźni leżeli na jezdni

rni24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

„HERODY” z Łazor na 49. Góralskim Karnawale w Bukowinie Tatrzańskiej

rni24.eu18 lutego 2021