kultura i rozrywka

Zaproszenie do udziału w akcji

Zaproszenie do udziału w akcji

14 lutego, kolejny rok z rzędu, kobiety na całym świecie, zatańczą ten sam układ taneczny, na znak sprzeciwu wobec przemocy. Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, bo tańcząc, rządzisz swoim ciałem. Na rzeszowskim Rynku, zatańczą kobiety oraz wszyscy chcący okazać solidarność i wsparcie dla ofiar przemocy.

W tym roku wspólną akcją chcemy poruszyć temat przeciwdziałania przemocy na poziomie lokalnym. Tegoroczną zapowiedzią jest amatorski spot, do którego włączyły się kobiety aktorki z rzeszowskich teatrów (Magda Kozikowska-Pieńko, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Ewa Mrówczyńska, Dagny Mikoś, Natalia Zduń, Jagoda Domka, Kamila Olszewska). Ideą filmu jest, by poruszyć i zaprosić do udziału w akcji każdą kobietę, niezależnie w jakim miejscu życia się znajduje, w jakim jest wieku i co robi.

Trwają próby, na które zapraszamy wszystkich chcących nauczyć się układu tanecznego. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:00 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, na ul. Sucharskiego 2 (poziom -1, Klub IQ. Salę udostępnił również Dyrektor rzeszowskiego MDK na ul. Osmeckiego 51. Do nauki tańca zostały również zaproszone rzeszowskie szkoły taneczne, studenci oraz wolontariusze 50+. Kolejne próby będą ogłaszane na Facebooku https://www.facebook.com/OBR.podkarpacie/.

Jest to kampania ogólnoświatowa pod nazwą “One Billion Rising 2020”, w Polsce znana jako “Nazywam się Miliard 2020”. W kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce, w tym w Rzeszowie, w Święto Zakochanych, kobiety i mężczyźni, wspólnie, zatańczą na znak protestu przeciwko przemocy. Tegoroczne hasło ogólnopolskiej akcji to – Seks bez zgody to gwałt. Tylko tak oznacza zgodę.

Organizatorem jest Fundacja Prawnikon, która od wielu lat jest członkiem antyprzemocowej sieci kobiet oraz Podkarpacka Rada Programowa Kobiet. Partnerami akcji są: Fundacja Smakuj Życie, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju w Rzeszowie.

Zródło  G. i M. Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Nagrodzono autorów najlepszych zdjęć w konkursie ,,Latające Cuda Natury’’

rni24.eu24 września 2020

Odbył się XXX Ogólnopolski Szachowy Memoriał Jana Gietki

rni24.eu23 września 2020

Konkurs otwarty pod hasłem „1918 i 1920 Pamiętamy”

rni24.eu23 września 2020

Rozwój osadnictwa na Ziemi Niżańskiej

rni24.eu22 września 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu17 września 2020

Będzie winda dla niepełnosprawnych przy Urzędzie Pracy w Nisku

rni24.eu17 września 2020

Zostań Wolontariuszem Szlachetnej Paczki

rni24.eu15 września 2020

NCK zapraszamy na wykład pt. “Rozwój osadnictwa na ziemii niżańskiej”

rni24.eu14 września 2020

Kolejne seminarium online pt. “Ocena obecnej i przyszłej sytuacji finansowej miasta”

rni24.eu14 września 2020