kultura i rozrywka

Zaproszenie do udziału w akcji

Zaproszenie do udziału w akcji

14 lutego, kolejny rok z rzędu, kobiety na całym świecie, zatańczą ten sam układ taneczny, na znak sprzeciwu wobec przemocy. Wspólnym mianownikiem akcji jest taniec, bo tańcząc, rządzisz swoim ciałem. Na rzeszowskim Rynku, zatańczą kobiety oraz wszyscy chcący okazać solidarność i wsparcie dla ofiar przemocy.

W tym roku wspólną akcją chcemy poruszyć temat przeciwdziałania przemocy na poziomie lokalnym. Tegoroczną zapowiedzią jest amatorski spot, do którego włączyły się kobiety aktorki z rzeszowskich teatrów (Magda Kozikowska-Pieńko, Małgorzata Pruchnik-Chołka, Ewa Mrówczyńska, Dagny Mikoś, Natalia Zduń, Jagoda Domka, Kamila Olszewska). Ideą filmu jest, by poruszyć i zaprosić do udziału w akcji każdą kobietę, niezależnie w jakim miejscu życia się znajduje, w jakim jest wieku i co robi.

Trwają próby, na które zapraszamy wszystkich chcących nauczyć się układu tanecznego. Spotkania odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 18:00 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, na ul. Sucharskiego 2 (poziom -1, Klub IQ. Salę udostępnił również Dyrektor rzeszowskiego MDK na ul. Osmeckiego 51. Do nauki tańca zostały również zaproszone rzeszowskie szkoły taneczne, studenci oraz wolontariusze 50+. Kolejne próby będą ogłaszane na Facebooku https://www.facebook.com/OBR.podkarpacie/.

Jest to kampania ogólnoświatowa pod nazwą “One Billion Rising 2020”, w Polsce znana jako “Nazywam się Miliard 2020”. W kilkudziesięciu miejscowościach w Polsce, w tym w Rzeszowie, w Święto Zakochanych, kobiety i mężczyźni, wspólnie, zatańczą na znak protestu przeciwko przemocy. Tegoroczne hasło ogólnopolskiej akcji to – Seks bez zgody to gwałt. Tylko tak oznacza zgodę.

Organizatorem jest Fundacja Prawnikon, która od wielu lat jest członkiem antyprzemocowej sieci kobiet oraz Podkarpacka Rada Programowa Kobiet. Partnerami akcji są: Fundacja Smakuj Życie, Stowarzyszenie Kongres Kobiet, Instytut Kariery, Przedsiębiorczości i Rozwoju w Rzeszowie.

Zródło  G. i M. Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu13 maja 2021

Andżelika Guściora w finale Festiwalu Zaczarowanej Piosenki

rni24.eu12 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack Podwolina

rni24.eu11 maja 2021

73 000,00 zł dla Samorządowej Szkoły Muzycznej w Jeżowem

rni24.eu6 maja 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu6 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu27 kwietnia 2021