W Nisku

Zapadliska już nie ma, ale droga nadal będzie zamknięta

Zapadliska już nie ma, ale droga nadal będzie zamknięta

Remont ul. Sandomierskiej w Nisku trwa od kilku miesięcy. Wielkie zapadlisko, które powstało początkiem kwietnia dało się we znaki zapewne każdemu. Jak informowały przed kilkoma tygodniami władze miasta, droga powinna być odbudowana do końca lipca, i tak też się stało, remont w ul. Sandomierskiej dobiega końca. W najbliższych dniach zostanie udostępniony do ruchu jeden pas jezdni w kierunku Stalowej Woli. Natomiast drugi – w kierunku Leżajska, pozostanie zamknięty. Na jak długo? Nie wiadomo.

– Kolektor w ul. Sandomierskiej został już naprawiony. Pozostała tylko w kwestia oznakowania poziomego, jednak prace te zostały wstrzymane, ze względu na pogodę. Niebawem jeden pas na wysokości Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w stronę Stalowej Woli będzie otwarty. Jeszcze nie ma ostatecznego podsumowania kosztów, ale do tej pory na tę inwestycję wydaliśmy ponad 200 tys. zł – informuje Zbigniew Kuziora, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku.

Jak zaznacza, w ul. Sandomierskiej były przeprowadzane badania m.in. przez laboratorium GDDKiA, dotyczące zagęszczenia oraz badania georadarem. – Na rogu tej ulicy przy budynku szpitala jest zrobiona niecka, dlatego też zobaczymy co wykażą badania. Drugi pas musi zostać jeszcze wyłączony z ruchu – mówił.

Oto, kiedy ul. Sandomierska zostanie całkowicie otwarta, zapytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jak nas poinformowano w najbliższych dniach zostanie udostępniony do ruchu pas na DK77 w Nisku na tasie Leżajsk – Stalowa Wola. Natomiast drugi pas na kierunku Stalowa Wola – Leżajsk pozostanie zamknięty. Ruch na tym kierunku będzie odbywać się objazdem, tak jak dotychczas. Ponadto, ciężko jest jeszcze stwierdzić, kiedy będzie możliwe puszczenie ruchu na odcinku Stalowa Wola – Leżajsk – wyjaśnia Bartosz Wysocki z GDDKiA.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021