W Nisku

Zapadliska już nie ma, ale droga nadal będzie zamknięta

Zapadliska już nie ma, ale droga nadal będzie zamknięta

Remont ul. Sandomierskiej w Nisku trwa od kilku miesięcy. Wielkie zapadlisko, które powstało początkiem kwietnia dało się we znaki zapewne każdemu. Jak informowały przed kilkoma tygodniami władze miasta, droga powinna być odbudowana do końca lipca, i tak też się stało, remont w ul. Sandomierskiej dobiega końca. W najbliższych dniach zostanie udostępniony do ruchu jeden pas jezdni w kierunku Stalowej Woli. Natomiast drugi – w kierunku Leżajska, pozostanie zamknięty. Na jak długo? Nie wiadomo.

– Kolektor w ul. Sandomierskiej został już naprawiony. Pozostała tylko w kwestia oznakowania poziomego, jednak prace te zostały wstrzymane, ze względu na pogodę. Niebawem jeden pas na wysokości Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w stronę Stalowej Woli będzie otwarty. Jeszcze nie ma ostatecznego podsumowania kosztów, ale do tej pory na tę inwestycję wydaliśmy ponad 200 tys. zł – informuje Zbigniew Kuziora, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku.

Jak zaznacza, w ul. Sandomierskiej były przeprowadzane badania m.in. przez laboratorium GDDKiA, dotyczące zagęszczenia oraz badania georadarem. – Na rogu tej ulicy przy budynku szpitala jest zrobiona niecka, dlatego też zobaczymy co wykażą badania. Drugi pas musi zostać jeszcze wyłączony z ruchu – mówił.

Oto, kiedy ul. Sandomierska zostanie całkowicie otwarta, zapytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Jak nas poinformowano w najbliższych dniach zostanie udostępniony do ruchu pas na DK77 w Nisku na tasie Leżajsk – Stalowa Wola. Natomiast drugi pas na kierunku Stalowa Wola – Leżajsk pozostanie zamknięty. Ruch na tym kierunku będzie odbywać się objazdem, tak jak dotychczas. Ponadto, ciężko jest jeszcze stwierdzić, kiedy będzie możliwe puszczenie ruchu na odcinku Stalowa Wola – Leżajsk – wyjaśnia Bartosz Wysocki z GDDKiA.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021