W Nisku

Zamieszanie ze szkołami w Jeżowem

Zamieszanie ze szkołami w Jeżowem

Jeżowe – to kolejna gmina powiatu niżańskiego, która staje przed problemem dostosowania sieci szkół do nowej reformy oświatowej. Pojawiły się już pierwsze propozycje władz gminy, jednak nie spotkały się one z uznaniem mieszkańców.

Samorząd gminy przygotował już projekt uchwały, która zostanie przedstawiona radnym na najbliższej sesji rady gminy. Zakłada on prowadzenie Szkoły Podstawowej w Jeżowem Centrum w dwóch budynkach. Obecne Gimnazjum w Jeżowem zostanie włączone w struktury podstawówki. Po dwóch latach zostanie naturalnie wygaszone i zamknięte. Władze chcą, żeby nauka dla klas 1-6 odbywała się w budynku w Jeżowem Centrum, natomiast w budynku gimnazjum uczyłyby się dzieci z klas 7-8, a także nadal działa by Szkoła Muzyczna I stopnia. Inne szkoły na terenie gminy zostaną przekształcone z 6-klasowych na 8-klasowe zgodnie z reformą.

Samorząd taką sieć szkół argumentuje następująco. Budynek gimnazjum jest nowoczesny i funkcjonalny, posiada dużą salę gimnastyczną, niedawno został także wyposażony w pracownie przedmiotowe i komputerowe. Natomiast sala gimnastyczna w budynku podstawówki jest niepełnowymiarowa. Za podziałem na 6 klas w jednym budynku i 2 w drugim przemawia również fakt, że w budynku podstawówki mieści się przedszkole, a niebawem może powstać żłobek.

Proponowane rozwiązanie nie podoba się części rodziców. Już pojawiają się głosy, że w szkole podstawowej zmieści się 8 klas, że placówka ma dobre warunki. Przeciwnicy połączenia szkół boją się także, że szkołę muzyczną czeka przeprowadzka do budynku podstawówki.

Na najbliższy piątek zaplanowano spotkanie z rodzicami, nauczycielami, dyrekcją obu szkół i władzami gminy, na którym zostanie omówiona nowa sieć szkół. A ostateczna decyzję podejmą radni gminy stosowną uchwałą.

Małgorzata Petecka
fot. UG Jeżowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Nisko na ścieżce dynamicznego rozwoju – Fundusze Norweskie

rni24.eu15 lipca 2021

Będzie nowa droga pomiędzy ulicami Reymonta i Głowackiego

rni24.eu9 lipca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wieczór wspomnień

rni24.eu8 lipca 2021