W Nisku

Zamieszanie ze szkołami w Jeżowem

Zamieszanie ze szkołami w Jeżowem

Jeżowe – to kolejna gmina powiatu niżańskiego, która staje przed problemem dostosowania sieci szkół do nowej reformy oświatowej. Pojawiły się już pierwsze propozycje władz gminy, jednak nie spotkały się one z uznaniem mieszkańców.

Samorząd gminy przygotował już projekt uchwały, która zostanie przedstawiona radnym na najbliższej sesji rady gminy. Zakłada on prowadzenie Szkoły Podstawowej w Jeżowem Centrum w dwóch budynkach. Obecne Gimnazjum w Jeżowem zostanie włączone w struktury podstawówki. Po dwóch latach zostanie naturalnie wygaszone i zamknięte. Władze chcą, żeby nauka dla klas 1-6 odbywała się w budynku w Jeżowem Centrum, natomiast w budynku gimnazjum uczyłyby się dzieci z klas 7-8, a także nadal działa by Szkoła Muzyczna I stopnia. Inne szkoły na terenie gminy zostaną przekształcone z 6-klasowych na 8-klasowe zgodnie z reformą.

Samorząd taką sieć szkół argumentuje następująco. Budynek gimnazjum jest nowoczesny i funkcjonalny, posiada dużą salę gimnastyczną, niedawno został także wyposażony w pracownie przedmiotowe i komputerowe. Natomiast sala gimnastyczna w budynku podstawówki jest niepełnowymiarowa. Za podziałem na 6 klas w jednym budynku i 2 w drugim przemawia również fakt, że w budynku podstawówki mieści się przedszkole, a niebawem może powstać żłobek.

Proponowane rozwiązanie nie podoba się części rodziców. Już pojawiają się głosy, że w szkole podstawowej zmieści się 8 klas, że placówka ma dobre warunki. Przeciwnicy połączenia szkół boją się także, że szkołę muzyczną czeka przeprowadzka do budynku podstawówki.

Na najbliższy piątek zaplanowano spotkanie z rodzicami, nauczycielami, dyrekcją obu szkół i władzami gminy, na którym zostanie omówiona nowa sieć szkół. A ostateczna decyzję podejmą radni gminy stosowną uchwałą.

Małgorzata Petecka
fot. UG Jeżowe

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021