Fotorelacje

Żagle nad Podwoliną

Żagle nad Podwoliną

Piękna pogoda i sprzyjające wiatry to wymarzona pogoda dla młodych żeglarzy, którzy ścigali się podczas regat na Podwolinie nieopodal Niska.

Yacht Klub Nisko już po raz siódmy zorganizował Niżańskie Regaty na zbiorniku wodnym Podwolina. Podczas dwudniowej imprezy żeglarze rywalizowali w trzech kategoriach, które w żeglarstwie nazywane są klasami.
W pierwszym dniu regat, odbyły się wyścigi indywidualne w klasie Otimist, w której wystartowało 18 osób, 5 z Mielca, 2 z Przemyśla i 11 z Niska. Po czterech biegach zwyciężył Michał Wittich, drugie miejsce zajęła Julia Mikłasz, zaś trzecie Hubert Karaś.

W drugim dniu zawodów na wodach Podwoliny rywalizowały załogi. W klasie Open pierwsze miejsce zajęli Marek i Michał Masłowski, drugie Mateusz Żródłowski, trzecie Eugeniusz Kasprzyk i Andrzej Nicałek. W ostatniej kategorii pierwsze miejsce zajęła załoga w składzie Edward Dec, Robert Dec, Daniel Bylicki, Karol Węgliński, na drugim miejscu uplasowali się Robert Sołtys, Aleksandra Brodziak, Ilona Kozioł, zaś trzecie zajęła załoga w składzie Dawid Głód, Małgorzata Żak, Karol Brymora.

Zarówno młodzi żeglarze, jak i organizatorzy, bardzo chwalili sobie warunki panujące w weekend na wodzie. W tym roku regaty były bardziej kameralne, nie było dużych koncertów. Jednak nie zabrakło wspaniałej żeglarskiej atmosfery, ducha rywalizacji, dopingu widzów czy szant.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Muzyczna uczta dla wielbicieli klasyki i organowego brzemienia

rni24.eu6 września 2021

Zima w Nisku

rni24.eu26 stycznia 2021

Tydzień na budowie S19 -Fotorelacja

rni24.eu4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

rni24.eu30 lipca 2020

Zbiornik Podwolinia zmieni się nie do poznania

rni24.eu25 maja 2020

Budowa obwodnicy Nisko – Stalowa Wola. Fotorelacja

rni24.eu14 maja 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rni24.eu11 lutego 2019

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

rni24.eu10 sierpnia 2018

Myśliwi świętowali w Żabnie

rni24.eu1 października 2017