W Nisku

Zacznij zbierać paragony fiskalne!

Zacznij zbierać paragony fiskalne!

Dziś początek loterii MF. Zacznij zbierać paragony fiskalne!

1 października 2015 roku to początek Narodowej Loterii Paragonowej. Od dziś warto zacząć zbierać paragony wystawiane przez sprzedawców i usługodawców, gdyż co miesiąc do wygrania będą atrakcyjne nagrody – samochody osobowe, laptopy i tablety. Pierwsze losowanie odbędzie się już w listopadzie.

Początek loterii został oficjalnie ogłoszony 30 czerwca 2015 roku. Wtedy bowiem resort finansów podpisał umowę z wykonawcą projektu – konsorcjum spółek Unique One i NuOrder – na mocy której datę rozpoczęcia zabawy wyznaczono na 1 października br. Warto przypomnieć, co trzeba zrobić, aby wziąć udział w losowaniu cennych nagród.

Zasady uczestnictwa w loterii paragonowej
W akcji mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, które zarejestrują na stronie internetowej loterii dowolną liczbę paragonów fiskalnych wystawionych na kwotę co najmniej 10 zł. To jednak nie wszystko. Paragony muszą być bowiem zgłaszane w miesiącu zakupu i po rejestracji należy je zachować. Ponadto, konsumenci, którzy chcą zostać uczestnikami zabawy, powinni pamiętać, że nie każdy dokument wydany przez sprzedawcę da szansę na wygraną.
W loterii paragonowej nie będą brane pod uwagę różnego rodzaju wydruki niefiskalne, np. potwierdzenia płatności kartą oraz tzw. rachunki kelnerskie, jak również faktury VAT. Warto więc, szczególnie od dziś, zwracać uwagę na to czy otrzymaliśmy paragon fiskalny, czy też inny dowód sprzedaży – podkreśla Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Do wygrania m.in. samochód osobowy marki Opel
Zarejestrowanie paragonu fiskalnego na stronie internetowej loterii da szansę na wygranie samochodu osobowego marki Opel, laptopa lub tabletu. Nagrody będą rozlosowywane przez najbliższy rok, począwszy od listopada, raz w miesiącu. Na wyróżnienia mogą również liczyć przedsiębiorcy, którzy wydadzą zwycięskie paragony.
Właściciele firm, w których wystawiono wylosowane dowody sprzedaży, otrzymają tablety. Ponadto, co 3 miesiące na uczestników loterii czeka nagroda specjalna, czyli Opel Insignia. Będzie ona losowana spośród paragonów pochodzących z premiowanej branży – tłumaczy Marcin Ciechowicz.

Dlaczego akurat paragony fiskalne?
Loteria nie jest pierwszym pomysłem na akcję, która ma zachęcać do odbierania paragonów. Wystarczy przypomnieć inną kampanię, koordynowaną każdego roku w okresie ferii zimowych i wakacji przez resort finansów – „Weź paragon”. Dlaczego akurat te dokumenty są tak istotne?
Paragon fiskalny jest potwierdzeniem tego, że przedsiębiorca, który powinien rejestrować obrót przy pomocy kasy, prowadzi sprzedaż zgodnie z przepisami i płaci należne podatki. Dla konsumenta to oczywiście możliwość łatwiejszego skorzystania z prawa do reklamacji lub zwrotu towaru – wyjaśnia ekspert PCKF.

Loterie z paragonami fiskalnymi cieszyły się do tej pory popularnością m.in. w Grecji, Portugalii, Chinach, Brazylii i na Słowacji. Celem polskiej akcji jest zarówno promowanie uczciwej konkurencji wśród przedsiębiorców, jak i wyrobienie dobrych nawyków u konsumentów. A sukces loterii ma mieć realne przełożenie na walkę z „szarą strefą” i poprawę ściągalności podatków.

Polskie Centrum Kas Fiskalnych Sp. z o.o./ Małgorzata Maj

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021