W Nisku

Za dużo inżynierów za mało kucharzy i pielęgniarek

Za dużo inżynierów za mało kucharzy i pielęgniarek

Betoniarze, cieśle, stolarze budowlani, ratownicy medyczni, kelnerzy, krawcy, logopedzi, oraz specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki – nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy w tym roku w powiecie niżańskim – tak wynika z prognozowanych danych na 2018 r., udostępnionych przez Powiatowy Urząd Pracy w Nisku.

„Barometr zawodów” jest ekspercką prognozą, pokazującą sytuację we wszystkich powiatach regionu w bieżącym roku. Wskazuje on bowiem, w jakich zawodach będzie łatwiej, a w jakich trudniej znaleźć pracę w najbliższym czasie.

Z prognozy zapotrzebowania na pracowników na 2018 roku wynika, że wśród zawodów deficytowych znajdą się również m. in kucharze, kosmetyczki, brukarze, animatorzy kultury, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników, kierowcy autobusów, instruktorzy rekreacji i sportu, audiofonolodzy, pielęgniarki oraz położne.

Równowaga będzie występować m. in w zawodach tak jak: cukiernik, dentysta, fotograf, instruktor nauki jazdy, inżynier budownictwa, lekarz, lakiernik, magazynier, opiekun osób starszych, technik mechanik, psycholog i psychoterapeuta, pracownik poczty czy też prawnik.

Ponadto, w barometrze na ten rok znajduje się 14 zawodów, których jest najwięcej w naszym powiecie. Są to: ekonomiści, inżynierowie inżynierii środowiska, nauczyciele nauczania początkowego, ogrodnicy i sadownicy, pedagodzy, pracownicy administracji i biurowi, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, pracownicy przetwórstwa spożywczego oraz socjolodzy. Dodatkowo: specjaliści ds. badań społeczno-ekonomicznych, administracji publicznej, ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji, specjaliści technologii żywności i żywienia, ślusarze oraz technicy budownictwa.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Trzydziestolecie samorządu terytorialnego

rni24.eu27 maja 2020

Nowe zasady zasłaniania nosa i ust, otwarte kina i siłownie

rni24.eu27 maja 2020
wojsko

Uwaga ! Zakaz wstępu na poligon

rni24.eu27 maja 2020

Kino samochodowe w Stalowej Woli – ruszyła sprzedaż biletów

rni24.eu27 maja 2020

Ruszyły zajęcia opiekuńcze w szkołach Powiatu Niżańskiego

rni24.eu26 maja 2020
prąd

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu26 maja 2020

Policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

rni24.eu26 maja 2020

Najlepsze życzenia mam

rni24.eu26 maja 2020

Zbiornik Podwolinia zmieni się nie do poznania

rni24.eu25 maja 2020