W Nisku

Za dużo inżynierów za mało kucharzy i pielęgniarek

Za dużo inżynierów za mało kucharzy i pielęgniarek

Betoniarze, cieśle, stolarze budowlani, ratownicy medyczni, kelnerzy, krawcy, logopedzi, oraz specjaliści elektroniki, automatyki i robotyki – nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracy w tym roku w powiecie niżańskim – tak wynika z prognozowanych danych na 2018 r., udostępnionych przez Powiatowy Urząd Pracy w Nisku.

„Barometr zawodów” jest ekspercką prognozą, pokazującą sytuację we wszystkich powiatach regionu w bieżącym roku. Wskazuje on bowiem, w jakich zawodach będzie łatwiej, a w jakich trudniej znaleźć pracę w najbliższym czasie.

Z prognozy zapotrzebowania na pracowników na 2018 roku wynika, że wśród zawodów deficytowych znajdą się również m. in kucharze, kosmetyczki, brukarze, animatorzy kultury, kierowcy samochodów ciężarowych i ciągników, kierowcy autobusów, instruktorzy rekreacji i sportu, audiofonolodzy, pielęgniarki oraz położne.

Równowaga będzie występować m. in w zawodach tak jak: cukiernik, dentysta, fotograf, instruktor nauki jazdy, inżynier budownictwa, lekarz, lakiernik, magazynier, opiekun osób starszych, technik mechanik, psycholog i psychoterapeuta, pracownik poczty czy też prawnik.

Ponadto, w barometrze na ten rok znajduje się 14 zawodów, których jest najwięcej w naszym powiecie. Są to: ekonomiści, inżynierowie inżynierii środowiska, nauczyciele nauczania początkowego, ogrodnicy i sadownicy, pedagodzy, pracownicy administracji i biurowi, pracownicy biur podróży i organizatorzy obsługi turystycznej, pracownicy przetwórstwa spożywczego oraz socjolodzy. Dodatkowo: specjaliści ds. badań społeczno-ekonomicznych, administracji publicznej, ds. zarządzania zasobami ludzkimi i rekrutacji, specjaliści technologii żywności i żywienia, ślusarze oraz technicy budownictwa.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021