sport

XX Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu w Koszalinie

XX Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu w Koszalinie

Rok 2020 był bardzo trudny tak dla armwrestlingu jak i wielu innych dyscyplin sportu. Ze względu na pandemię Covid-19 odwoływano zaplanowane turnieje, a zawodnicy nie mieli możliwości treningu na siłowniach.

Jubileuszowe mistrzostwa miały odbyć się już w marcu jednak ze względu na walkę z nowym wirusem, turniej przełożono. Dzięki determinacji organizatorów – Pana Damiana Zaorskiego oraz klubu 16 Koszalin zawody doszły w końcu do skutku, a do Koszalina zjechało ponad 200 zawodników.

Reprezentanci niżańskiego klubu Wiking również stawili się na miejscu.Piątek 4 września był dniem ważenia sportowców. Na podstawie pomiarów wagowych wszyscy nasi reprezentanci zostali przydzieleni do poszczególnych kategorii. By móc wystartować w kategorii do 63kg, najwięcej, bo aż 8 kilogramów, zrzucił nowy zawodnik „Wikinga” Dominik Leja. Dominik jako debiutant otarł się o podium i zakończył rywalizację na 4 miejscu zarówno na rękę prawą jak i lewą.

W kategorii kobiet do 57kg nasza reprezentantka Izabela Uzar zajęła 5 miejsce. Debiutował także Grzegorz Kamycki zajmując 12 miejsce w kategorii do 95kg. Nie zabrakło także bardziej doświadczonych zawodników jak: Dariusz Groch, Krzysztof Penc czy Adrian Kowal. Wszyscy trzej panowie postanowili zmierzyć się w najbardziej obleganej kategorii do 78kg, gdzie najlepiej wypadł Dariusz zdobywając dwa srebrne medale. Krzysztof zakończył rywalizację na 5 miejscu, a Adrian na 14. Do puli medalowej dwa srebrne krążki dorzucił jeszcze Przemysław Ciba zdobywając je w kategorii do 95kg.

Całe zawody rozgrywały się w Event Center G38 w Koszalinie i mimo dodatkowych obostrzeń takich jak pomiary temperatury przed wejściem na salę czy obowiązek noszenia maseczek, przebiegły bardzo sprawnie.

 

Źródło U.M. Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Międzynarodowy Wyścig “Solidarności” i Olimpijczyków – start honorowy w Nisku

rni24.eu10 września 2020

Utrudnienia w ruchu w związku z wyścigiem kolarskim

rni24.eu9 września 2020

Informacje dotyczące otwarcia Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” w Nisku

rni24.eu3 września 2020

Voster ATS Team na wrześniowe etapówki

rni24.eu3 września 2020

12. Mini Wyścig Kolarski “Solidarności”

rni24.eu31 sierpnia 2020

Międzynarodowy Wyścig Kolarski “Solidarności” i Olimpijczyków

rni24.eu31 sierpnia 2020

Wyjątkowa oferta sklepu TIP-TOP ROWERY

rni24.eu24 sierpnia 2020

Patryk Stosz triumfuje w Tour of Bulgaria

rni24.eu31 lipca 2020

Piotr Brożyna piąty w Sibiu Cycling Tour

rni24.eu27 lipca 2020