sport

XX Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu w Koszalinie

XX Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu w Koszalinie

Rok 2020 był bardzo trudny tak dla armwrestlingu jak i wielu innych dyscyplin sportu. Ze względu na pandemię Covid-19 odwoływano zaplanowane turnieje, a zawodnicy nie mieli możliwości treningu na siłowniach.

Jubileuszowe mistrzostwa miały odbyć się już w marcu jednak ze względu na walkę z nowym wirusem, turniej przełożono. Dzięki determinacji organizatorów – Pana Damiana Zaorskiego oraz klubu 16 Koszalin zawody doszły w końcu do skutku, a do Koszalina zjechało ponad 200 zawodników.

Reprezentanci niżańskiego klubu Wiking również stawili się na miejscu.Piątek 4 września był dniem ważenia sportowców. Na podstawie pomiarów wagowych wszyscy nasi reprezentanci zostali przydzieleni do poszczególnych kategorii. By móc wystartować w kategorii do 63kg, najwięcej, bo aż 8 kilogramów, zrzucił nowy zawodnik „Wikinga” Dominik Leja. Dominik jako debiutant otarł się o podium i zakończył rywalizację na 4 miejscu zarówno na rękę prawą jak i lewą.

W kategorii kobiet do 57kg nasza reprezentantka Izabela Uzar zajęła 5 miejsce. Debiutował także Grzegorz Kamycki zajmując 12 miejsce w kategorii do 95kg. Nie zabrakło także bardziej doświadczonych zawodników jak: Dariusz Groch, Krzysztof Penc czy Adrian Kowal. Wszyscy trzej panowie postanowili zmierzyć się w najbardziej obleganej kategorii do 78kg, gdzie najlepiej wypadł Dariusz zdobywając dwa srebrne medale. Krzysztof zakończył rywalizację na 5 miejscu, a Adrian na 14. Do puli medalowej dwa srebrne krążki dorzucił jeszcze Przemysław Ciba zdobywając je w kategorii do 95kg.

Całe zawody rozgrywały się w Event Center G38 w Koszalinie i mimo dodatkowych obostrzeń takich jak pomiary temperatury przed wejściem na salę czy obowiązek noszenia maseczek, przebiegły bardzo sprawnie.

 

Źródło U.M. Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Maciej Paterski zawodnikiem Voster ATS Team

rni24.eu16 listopada 2020

Mistrz warcabów z Niska

rni24.eu16 listopada 2020

Szymon Krawczyk zasili Voster ATS Team

rni24.eu9 listopada 2020

Szymon Rekita dołącza do Voster ATS Team

rni24.eu4 listopada 2020

Projekt ” 8 tygodni dla zdrowia” w każdy wtorek na kanale You Tube

rni24.eu21 października 2020

Voster ATS Team podsumowuje sezon 2020

rni24.eu13 października 2020

Nowy klub Xtreme Fitness w VIVO! Stalowa Wola

rni24.eu30 września 2020

Zawodnicy Jacht Klub Nisko na podium w regatach o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa

rni24.eu30 września 2020

Fotorelacja i wyniki  III Leśnego Charytatywnego Festiwalu Sportu

rni24.eu28 września 2020