sport

XX Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu w Koszalinie

XX Mistrzostwa Polski w Armwrestlingu w Koszalinie

Rok 2020 był bardzo trudny tak dla armwrestlingu jak i wielu innych dyscyplin sportu. Ze względu na pandemię Covid-19 odwoływano zaplanowane turnieje, a zawodnicy nie mieli możliwości treningu na siłowniach.

Jubileuszowe mistrzostwa miały odbyć się już w marcu jednak ze względu na walkę z nowym wirusem, turniej przełożono. Dzięki determinacji organizatorów – Pana Damiana Zaorskiego oraz klubu 16 Koszalin zawody doszły w końcu do skutku, a do Koszalina zjechało ponad 200 zawodników.

Reprezentanci niżańskiego klubu Wiking również stawili się na miejscu.Piątek 4 września był dniem ważenia sportowców. Na podstawie pomiarów wagowych wszyscy nasi reprezentanci zostali przydzieleni do poszczególnych kategorii. By móc wystartować w kategorii do 63kg, najwięcej, bo aż 8 kilogramów, zrzucił nowy zawodnik „Wikinga” Dominik Leja. Dominik jako debiutant otarł się o podium i zakończył rywalizację na 4 miejscu zarówno na rękę prawą jak i lewą.

W kategorii kobiet do 57kg nasza reprezentantka Izabela Uzar zajęła 5 miejsce. Debiutował także Grzegorz Kamycki zajmując 12 miejsce w kategorii do 95kg. Nie zabrakło także bardziej doświadczonych zawodników jak: Dariusz Groch, Krzysztof Penc czy Adrian Kowal. Wszyscy trzej panowie postanowili zmierzyć się w najbardziej obleganej kategorii do 78kg, gdzie najlepiej wypadł Dariusz zdobywając dwa srebrne medale. Krzysztof zakończył rywalizację na 5 miejscu, a Adrian na 14. Do puli medalowej dwa srebrne krążki dorzucił jeszcze Przemysław Ciba zdobywając je w kategorii do 95kg.

Całe zawody rozgrywały się w Event Center G38 w Koszalinie i mimo dodatkowych obostrzeń takich jak pomiary temperatury przed wejściem na salę czy obowiązek noszenia maseczek, przebiegły bardzo sprawnie.

 

Źródło U.M. Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021

Voster ATS Team na Belgrade-Banjaluka

rni24.eu21 kwietnia 2021

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

Voster ATS Team rozpoczyna ściganie w Chorwacji

rni24.eu2 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021

“Sportowa Polska ” – Budowa hali sportowej ogólnodostępnej

rni24.eu9 grudnia 2020

Maciej Paterski zawodnikiem Voster ATS Team

rni24.eu16 listopada 2020