W Nisku

XIX edycja konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie …” rozstrzygnięta

XIX edycja konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie …” rozstrzygnięta

Już po raz XIX nagrody i wyróżnienia trafiły do rąk autorów najlepszych prac zgłoszonych do konkursu „Cudze chwalicie, swego nie znacie…”.

W konkursie, ogłaszanym corocznie przez Starostwo Powiatowe w Nisku, w tym roku zmierzyło się 9 uczestników, którzy nadesłali do oceny 104 zdjęcia. Niezależne Jury, w skład, którego weszli: Sekretarz Powiatu Niżańskiego Mirosława Daśko, Inspektor w Wydziale Edukacji Spraw Społecznych i Promocji Joanna Nowak oraz znany niżański fotograf Marian Pelic z Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, oceniło prace złożone na konkurs fotograficzny.

Uroczyste ogłoszenie wyników, połączone z wystawą pokonkursową, odbyło się 19 grudnia br. w auli Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku.

Słowo wstępu do wszystkich zebranych, gratulacje oraz podziękowania za udział i upamiętnianie w kadrze piękna Ziemi Niżańskiej do uczestników Konkursu, skierowali Starosta Niżański Robert Bednarz i Przewodniczący Rady Powiatu Niżańskiego Sylwester Daśko.

Wśród nagrodzonych znaleźli się wszyscy uczestnicy konkursu. Głównymi zwycięzcami – zdobywcami nagród tej edycji okazali się jednak: Marek Habrat – w kategorii Architektura Powiatu, oraz w kategorii Walory przyrodniczo-krajobrazowe, w której przyznano dwie nagrody, Monika Potocka i Daniel Wdowiak.

Wyróżnienia otrzymali:

Aleksandra Krajanowska w kategorii Zabytki historyczne i sakralne, oraz w kategorii Walory przyrodniczo-krajobrazowe,
Aleksandra Piróg w kategorii Walory przyrodniczo-krajobrazowe,
Weronika Wasyl w kategorii Walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz w kategorii Matematyka w fotografii,
Marcin Siwek w kategorii Wydarzenia kulturalne, sportowe,
Marek Habrat w kategorii Reportaż z życia mieszkańców powiatu.
Za przygotowanie prac, za pomysł i jego realizację, upominki za udział otrzymali: Zygmunt Kunikowski w kategorii Architektura Powiatu oraz Weronika Serwatka w kategorii Zabytki historyczne i sakralne.

Tradycyjnie, Wydawnictwo SZTAFETA, sprawujące patronat medialny nad Konkursem, z własnej inicjatywy doceniło i nagrodziło autora jednego wybranego zdjęcia, którym była Monika Potocka.

W tym roku uczestnicy uroczystości mogli zapoznać się z wystawą prac Adriana Pelica ze Stalowej Woli. Pan Adrian zajmuje się przede wszystkim fotografią przyrody w skali makro, która przynosi mu najwięcej przyjemności, gdyż obcowanie z przyrodą zawsze pozwala natknąć się na niezwykłe sceny. Nie unika fotografii inscenizowanej, zagadkowych pejzaży czy sztuki portretu i reportażu. Uważa, że fotografia powinna dotykać świata, w którym żyjemy i mieć coś z niego w sobie. Sztuka musi odwoływać się w sposób przystępny do wrażliwości ogółu, zawsze skłaniając ku refleksjom nad danym tematem, ale nie oceniając niczego. Jego zdjęcie z roku 2013 przedstawiające „Poranek nad Sanem” znajduje się obecnie w Galerii Personalizacji Microsoftu, jako tło dla pulpitu systemu Windows. W roku 2017 w Międzynarodowym Konkursie „Matematyka w obiektywie”, organizowanym przez Uniwersytet Szczeciński, otrzymał kwalifikację do międzynarodowych wystaw pokonkursowych, a także w roku 2018, w kolejnej edycji tego konkursu otrzymał nominację do wystawy „Matematyka w obiektywie – 2018”, której wernisaż odbył się 17 grudnia 2018 w siedzibie Wydziału Matematyczno-Fizycznego Uniwersytetu Szczecińskiego.

Wszystkim uczestnikom Konkursu serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętych wyników.

Wszystkie prace pokonkursowe można oglądać w budynku Starostwa Powiatowego w Nisku przy ul. 3 Maja 32 C, gdzie zdobią hol Wydziału Edukacji, Spraw Społecznych i Promocji.

_MG_3523 _MG_3527 _MG_3537-0

Źródło: Powiat Niżański 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021