Bez kategorii

Wystawa malarstwa w NCHiT pt. “SYNERGIA” – zapraszamy

Wystawa malarstwa w NCHiT pt. “SYNERGIA” – zapraszamy

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” zaprasza do obejrzenia najnowszej wystawy w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. Tym razem prezentujemy efekt ciekawego przedsięwzięcia artystycznego duetu niżańskich artystów Elżbiety Boukourbane i Michała Potaczały.

Artyści stworzyli wspólnie 13 obrazów, na każdym zostawiając ślad własnego stylu i kunsztu. Wystawa nosi tytuł „Synergia”. Słowo to oznacza współpracę, której efekt jest większy niż suma poszczególnych oddzielnych działań. Czy tak właśnie  jest w  tym przypadku każdy będzie mógł ocenić sam. Twórcy mieli swoje wystawy indywidualne w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. Prace Elżbiety Boukourbane z cyklu „W NIEBIE – SKY” można było oglądać w listopadzie i grudniu 2018 r., Michała Potaczały w kwietniu i maju 2019 r. To właśnie na wernisażu wystawy Michała Potaczały w głowie Elżbiety Boukourbane zrodził się zamysł współpracy.  Wyniki artystycznego eksperymentu z radością prezentujemy w tej samej galerii.

Wystawę „Synergia” można oglądać w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji od 3 listopada do 18 grudnia 2020 r. Ze względu na zagrożenie epidemiczne zapraszamy do zwiedzania indywidualnego i prosimy o przestrzeganie zasad reżimu sanitarnego.

ELŻBIETA BOUKOURBANE  – rzeźbiarka, malarka, poetka – Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu. Dyplom mgr sztuki uzyskała w Instytucie Malarstwa Rzeźby Grafiki i Architektury w Sankt Petersburgu w 1986 roku. Mieszkanka Niska, autorka wielu pomników i tablic pamiątkowych ważnych dla miasta. Prowadzi działalność artystyczną w zakresie malarstwa sztalugowego i ściennego. Swój dorobek prezentowała na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą.

MICHAŁ POTACZAŁA – utalentowany mieszkaniec Niska, od najmłodszych lat z pasją uprawia malarstwo. W latach 60. Był aktywnym członkiem Klubu Twórcy Amatora, działającego przy NCK „Sokół” w Nisku. Jego twórczość prezentowano na wystawach organizowanych przez ośrodki kultury, miedzy innymi w Nisku, Leżajsku, Stalowej Woli, Tarnobrzegu, Rudniku nad Sanem. Prace artysty znajdują się w Muzeum Etnograficznym w Krakowie oraz w wielu zbiorach prywatnych. Twórczość pana Michała znana jest w środowisku polonijnym w Stanach Zjednoczonych. Ulubioną tematykę obrazów malarza stanowią pejzaże, martwa natura i kwiaty.

 

Karolina Kutyła
Koordynator NCHiT

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

rni24.eu22 marca 2021
ROCZNIAK

VOSTER Drzwi – uczestnik tegorocznej Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2021

rni24.eu29 stycznia 2021

Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłości

rni24.eu30 grudnia 2020

Komunikat Kurii odnośnie wizyty duszpasterskiej

rni24.eu10 grudnia 2020

Zwycięzcy II Festiwal „W krainie baśniowej piosenki”

rni24.eu6 listopada 2020

Życzenia z okazji Dnia Chłopaka

rni24.eu30 września 2020

Uwaga na oszustów ! Policja apeluje

rni24.eu5 sierpnia 2020

Niżańscy krótkofalowcy w Mistrzostwach Świata 2020

rni24.eu30 lipca 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu7 lipca 2020