W Nisku

Wyremontują wojewódzkie drogi

Wyremontują wojewódzkie drogi

Jeszcze w tym roku mieszkańcy powiatu niżańskiego będę mogli cieszyć się z komfortowej jazdy po wojewódzkich drogach w gminie Jeżowe, Ulanów, Nisko oraz Harasiuki. Samorząd Województwa Podkarpackiego zabezpieczył na remonty dróg wojewódzkich w powiecie niżańskim ponad 900 tys. zł.

Sejmik Województwa Podkarpackiego zadecydował, że w tym roku wykonane zostaną cztery inwestycje drogowe na terenie powiatu niżańskiego. Remont przejdzie 950 m DW nr 861 w Groblach i Jacie, 950 m DW nr 858 w Ulanowie, 470 m DW nr 858 w Zarzeczu oraz 900 m DW nr 858 w Harasiukach. Środki wojewódzkie na budowę przebudowę dróg wynoszą 972 tys. zł. Ponadto samorządy gminne wesprą wojewódzkie remonty dotacjami. Gminu Ulanów i Jeżowe przekażą po 114 tys. zł., natomiast Nisko 60 tys. zł.

Decyzja samorządu województwa to efekt spotkania, które odbyło się pod koniec stycznia 2017 roku w Nisku. W starostwie powiatowym o potrzebach remontów oraz planach inwestycyjnych województwa rozmawiali m.in. Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Marszałkowskiego , przedstawiciele samorządów z powiatu niżańskiego oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku. Samorządowcy wnioskowali o m.in. budowę ronda w miejscowości Krzeszów, remont drogi relacji Kopki-Krzeszów-Ciszanów oraz budowę chodnika, remont dróg w Harasiukach i Zarzeczu, a także budowę chodnika na trasie Bojanów-Kopki.

-Cieszy nas fakt, że przedstawione podczas spotkania z Wicemarszałkiem Województwa uwagi i sugestie, na tematy związane z inwestycjami drogowymi na terenie powiatu niżańskiego dotyczącymi dróg wojewódzkich przebiegających przez nasz powiat, zostały uwzględnione w budżecie Województwa Podkarpackiego i zrealizowane przez województwo, przy współfinansowaniu Gmin, zadania inwestycyjno-remontowe poprawią komfort jazdy i bezpieczeństwo na drogach w naszym powiecie – mówi Robert Bednarz, starosta niżański.

Starostwo Powiatowe Nisko / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021