W Nisku

Wyremontują wojewódzkie drogi

Wyremontują wojewódzkie drogi

Jeszcze w tym roku mieszkańcy powiatu niżańskiego będę mogli cieszyć się z komfortowej jazdy po wojewódzkich drogach w gminie Jeżowe, Ulanów, Nisko oraz Harasiuki. Samorząd Województwa Podkarpackiego zabezpieczył na remonty dróg wojewódzkich w powiecie niżańskim ponad 900 tys. zł.

Sejmik Województwa Podkarpackiego zadecydował, że w tym roku wykonane zostaną cztery inwestycje drogowe na terenie powiatu niżańskiego. Remont przejdzie 950 m DW nr 861 w Groblach i Jacie, 950 m DW nr 858 w Ulanowie, 470 m DW nr 858 w Zarzeczu oraz 900 m DW nr 858 w Harasiukach. Środki wojewódzkie na budowę przebudowę dróg wynoszą 972 tys. zł. Ponadto samorządy gminne wesprą wojewódzkie remonty dotacjami. Gminu Ulanów i Jeżowe przekażą po 114 tys. zł., natomiast Nisko 60 tys. zł.

Decyzja samorządu województwa to efekt spotkania, które odbyło się pod koniec stycznia 2017 roku w Nisku. W starostwie powiatowym o potrzebach remontów oraz planach inwestycyjnych województwa rozmawiali m.in. Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, Dyrektor Departamentu Dróg i Publicznego Transportu Zbiorowego Urzędu Marszałkowskiego , przedstawiciele samorządów z powiatu niżańskiego oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Nisku. Samorządowcy wnioskowali o m.in. budowę ronda w miejscowości Krzeszów, remont drogi relacji Kopki-Krzeszów-Ciszanów oraz budowę chodnika, remont dróg w Harasiukach i Zarzeczu, a także budowę chodnika na trasie Bojanów-Kopki.

-Cieszy nas fakt, że przedstawione podczas spotkania z Wicemarszałkiem Województwa uwagi i sugestie, na tematy związane z inwestycjami drogowymi na terenie powiatu niżańskiego dotyczącymi dróg wojewódzkich przebiegających przez nasz powiat, zostały uwzględnione w budżecie Województwa Podkarpackiego i zrealizowane przez województwo, przy współfinansowaniu Gmin, zadania inwestycyjno-remontowe poprawią komfort jazdy i bezpieczeństwo na drogach w naszym powiecie – mówi Robert Bednarz, starosta niżański.

Starostwo Powiatowe Nisko / Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021