wydarzenia

Wylewka anhydrytowa – posadzka XXI w .

Wylewka anhydrytowa – posadzka XXI w .

Czym jest wylewka anhydrytowa? Jaka jest różnica między wylewką anhydrytową a cementową oraz jakie są zalety wylewki anhydrytowej porozmawiamy z Kamilem Adamczakiem przedstawicielem firmy Beton –Bud Gorzyce.

1

Wiele osób wie czym jest wylewka cementowa, ale pojęcie wylewki anhydrytowej jest czymś nowym. Co to właściwie jest ?

Wylewka anhydrytowa jest samopoziomującą wylewką podłogową. To produkt nowoczesny i nieznany na naszym rynku.Wykonuje się ją zarówno przy budowie domków jednorodzinnych jak i przy budowie dużych powierzchni. Jest podkładem bardzo szybko schnącym. Najważniejszą jej cechą jest oddanie ciepła co w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym pozwala klientowi oszczędzać pieniądze na ogrzewaniu pomieszczeń. Dzięki swoim właściwościom bardzo szybko nagrzewa się i długo utrzymuje ciepło. Może być stosowana pod wszystkie okładziny: terakotę, kamień naturalny, parkiet, panele, wykładziny dywanowe.

IMG_0292

Jesteście znaną w całym regionie betoniarnią produkującą beton i prefabrykaty betonowe .Skąd pomysł by w waszej ofercie znalazła się wylewka anhydrytowa?

Od lat nasza firma zajmuje się produkcją betonu towarowego, płyt drogowych oraz ogrodzeń betonowych. Jednak każda firma ,która chce się wyróżnić i liczyć na rynku musi inwestować w innowacyjność i wyjść do klienta z jak najszerszym wachlarzem produktów. We współpracy z niemiecka firmą Knauf postanowiliśmy wdrożyć na nasz rynek nowy produkt jakim jest wylewka anhydrytowa. Firma Knauf przeprowadziła szereg szkoleń dla naszych pracowników na terenie zakładu oraz w trakcie wylewek u naszych klientów.

Sam odbyłem szkolenie w siedzibie firmy Knauf w Monachium by jak najlepiej pomagać i zaznajamiać klientów z tematem wylewek anhydrytowych. Podczas pierwszej wspólnej wylewki firma Knauf wysłała na miejsce budowy własnego technologa z Niemiec by ten pokazał nam całą technologię związaną z produkcją, montażem i obróbką anhydrytu. Warto wspomnieć tutaj, że jesteśmy jedyną firmą w obrębie 60 km od Gorzyc oferującą wylewkę firmy Knauf.

IMG_0293

Jaka jest różnica między wylewką tradycyjną cementową a anhydrytową ?

Wylewka anhydrytowa to mieszanka samopoziomująca przygotowana pod nadzorem specjalistów. Jej produkcja sterowana jest komputerowo według odpowiedniej receptury specjalnie przygotowanej przez firmę Knauf. Wylewka cementowa to mieszanka przygotowana na budowie , zależna od osoby dodającej piach i cement, bardzo często według recepty 2 łopaty piachu, worek cementu i 2 wiadra wody. To oczywiście żart, ale w ten sposób chcę podkreślić jak precyzyjne jest dozowanie naszej wylewki anhydrytowej w porównaniu do wylewki cementowej .

Wylewka anhydrytowa w przeciwieństwie do cementowej nie wymaga szlifowania, w przeciągu 2 dni spokojnie możemy po niej chodzić, co znacząco przyśpiesza prace na budowie. Mimo, że nie posiada zbrojenia jest kilkukrotnie wytrzymalsza niż tradycyjna wylewka. Wylewki anhydrytowe nie wymagają nacięć dylatacyjnych na powierzchniach do 300 m2 . Szybkość wykonania pozwala na położenie nawet 1000 m 2 posadzki w jeden dzień i to tylko 3 osobową ekipą.

IMG_0489

Czy ceny wylewek także się różnią?

I w tym miejscu postaram się obalić mity dotyczące ceny naszej wylewki. Jeśli chodzi o cenę wylewek anhydrytowych nie są tak naprawdę dużo droższe niż wylewki cementowe. Biorąc pod uwagę ,że wylewki anhydrytowe niemal dwukrotnie szybciej osiągają odpowiednią temperaturę grzania i dłużej utrzymują ciepło , różnica między cenami bardzo szybko wyrówna się mniejszymi rachunkami za ogrzewanie .

Wytrzymałość naszego produktu powoduje, że musimy zużyć zdecydowanie mniej materiału co również znacząco wpływa na cenę posadzki . Możemy porównać tu wylewkę anhydrytową do Mercedesa , który choć na początku inwestycji jest dużo droższy od innych aut ,dzięki swojej niezawodności i rzadkim naprawom sprawia , że wyższe koszty , które początkowo ponieśliśmy wcale nie wydają się wygórowane a na przestrzeni lat zwracają nam się z nawiązką .

Mimo wielu pozytywów wymienionych przez Pana, ludzie wciąż chętniej sięgają po wylewki cementowe. Jaka jest tego przyczyna?

Ludzie boją się nowości i innowacji, przez wykonawców straszeni są ceną, dlatego decydują się na standardowe rozwiązanie jakim w tym wypadku jest wylewka cementowa. Na zachodzie Polski wylewki anhydrytowe są już powszechnie stosowane i nie są już uznawane za produkt Premium. Poprzez szeroką kampanie reklamową staramy się trafić do jak największej liczby odbiorców w naszym regionie. Inwestor ,który zna i już raz zastosował wylewkę anhydrytową bez zastanowienia wybiera tylko ten produkt przy następnych inwestycjach.

IMG_0662

Jak wygląda sytuacja w naszym regionie? Czy ludzie wzbudzają jakiekolwiek zainteresowanie wylewkami anhydrytowymi?

Oczywiście, mimo, że ten rodzaj wylewki jest od niedawna w naszej ofercie mamy za sobą już kilka realizacji i wielu zadowolonych klientów. Sandomierz, Stalowa Wola, Tarnobrzeg, Pysznica to tylko kilka miejsc gdzie nasza wylewka służy klientom. Mamy bardzo dużo zapytań i telefonów . Cieszy fakt, że anhydryt powoli staje się czymś „normalnym” i bardziej dostępnym dla klienta.

2

Gdzie powinny się zgłosić osoby , które zainteresowane są wylewką firmy Knauf ?

Nasz pracownik pod numerem 662 – 720 – 719 udzieli Państwu wszystkich niezbędnych informacji, zapraszamy także na naszego fanpaga oraz stronę internetową www.betongorzyce.pl.

Artykuł sponsorowany

} else {

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w wydarzenia

Śmiertelne potrącenie pieszego w Nisku

rni24.eu25 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Odbył się Konwent Powiatów Województwa Podkarpackiego

rni24.eu22 października 2021

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Posterunek Policji w Ulanowie w nowej odsłonie

rni24.eu21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu21 października 2021

Poszukiwani świadkowie pożaru

rni24.eu19 października 2021