W Nisku

Wyjazd Drużyny Harcerskiej „Ignis” na Porytowe Wzgórze

Wyjazd Drużyny Harcerskiej „Ignis” na Porytowe Wzgórze

W dniu 9 czerwca 2019 r. odbył się wyjazd Drużyny Harcerskiej „Ignis” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Harasiukach na obchody 75 rocznicy bitwy partyzanckiej w Lasach Janowskich na Porytowym Wzgórzu.

Głównym celem wyjazdu było rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich poprzez poznanie miejsc związanych z historią najbliższej okolicy oraz udział w obchodach rocznicowych. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia przyrzeczenia przez 24 harcerzy Drużyny Harcerskiej ZHP „Ignis” prowadzonej przez phm Annę Gumiela. Przyrzeczenie odebrał komendant Hufca ZHP w Nisku phm Dariusz Wasyl, który wręczył harcerzom książeczki harcerskie, natomiast druh Mariusz Kowalik wręczył krzyże harcerskie oraz pamiątkowe monety wybite na tę okoliczność z datą przyrzeczenia harcerskiego. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: Pan Krzysztof Kiszka- Wójt Gminy Harasiuki, Pani Renata Mucha-dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Harasiukach oraz rodzice harcerzy i ich rodziny.

Po przyrzeczeniu uczestnicy wysłuchali ciekawego montażu słowno-muzycznego „Za sprawiedliwą bili się rzecz” w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

Po części artystycznej odbyła się Msza św., apel pamięci, salwa honorowa oraz złożenie wieńców i wiązanek kwiatów. Wśród licznych delegacji kwiaty złożyli również Pan Krzysztof Kiszka- Wójt Gminy Harasiuki, Pani Renata Mucha- Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Harasiukach oraz przedstawiciele Drużyny Harcerskiej ZHP ,,IGNIS” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Harasiukach. Uroczystość wzbogacił także pokaz sprzętu wojskowego, występ Orkiestry Wojskowej z Lublina oraz asysta honorowa 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Harcerze DH „Ignis” spotkali się również z obecnym na obchodach kombatantem Bolesławem Wołoszynem, który był uczestnikiem bitwy na Porytowym Wzgórzu.

Po zakończeniu uroczystości harcerze udali się do pizzerii w Biłgoraju na wspólnie zaplanowany posiłek.

Źródło: UG Harasiuki 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021