W Nisku

Wyjazd Drużyny Harcerskiej „Ignis” na Porytowe Wzgórze

Wyjazd Drużyny Harcerskiej „Ignis” na Porytowe Wzgórze

W dniu 9 czerwca 2019 r. odbył się wyjazd Drużyny Harcerskiej „Ignis” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Harasiukach na obchody 75 rocznicy bitwy partyzanckiej w Lasach Janowskich na Porytowym Wzgórzu.

Głównym celem wyjazdu było rozwijanie postaw patriotycznych i obywatelskich poprzez poznanie miejsc związanych z historią najbliższej okolicy oraz udział w obchodach rocznicowych. Uroczystość rozpoczęła się od złożenia przyrzeczenia przez 24 harcerzy Drużyny Harcerskiej ZHP „Ignis” prowadzonej przez phm Annę Gumiela. Przyrzeczenie odebrał komendant Hufca ZHP w Nisku phm Dariusz Wasyl, który wręczył harcerzom książeczki harcerskie, natomiast druh Mariusz Kowalik wręczył krzyże harcerskie oraz pamiątkowe monety wybite na tę okoliczność z datą przyrzeczenia harcerskiego. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście: Pan Krzysztof Kiszka- Wójt Gminy Harasiuki, Pani Renata Mucha-dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Harasiukach oraz rodzice harcerzy i ich rodziny.

Po przyrzeczeniu uczestnicy wysłuchali ciekawego montażu słowno-muzycznego “Za sprawiedliwą bili się rzecz” w wykonaniu uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Bohaterów Porytowego Wzgórza w Janowie Lubelskim.

Po części artystycznej odbyła się Msza św., apel pamięci, salwa honorowa oraz złożenie wieńców i wiązanek kwiatów. Wśród licznych delegacji kwiaty złożyli również Pan Krzysztof Kiszka- Wójt Gminy Harasiuki, Pani Renata Mucha- Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Harasiukach oraz przedstawiciele Drużyny Harcerskiej ZHP ,,IGNIS” działającej przy Publicznej Szkole Podstawowej w Harasiukach. Uroczystość wzbogacił także pokaz sprzętu wojskowego, występ Orkiestry Wojskowej z Lublina oraz asysta honorowa 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Harcerze DH „Ignis” spotkali się również z obecnym na obchodach kombatantem Bolesławem Wołoszynem, który był uczestnikiem bitwy na Porytowym Wzgórzu.

Po zakończeniu uroczystości harcerze udali się do pizzerii w Biłgoraju na wspólnie zaplanowany posiłek.

Źródło: UG Harasiuki 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Samochód ciężarowy uderzył busa

rni24.eu2 lipca 2020

Pijany rowerzysta wjechał pod koła BMW

rni24.eu2 lipca 2020

Ośrodek ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Nisku

rni24.eu2 lipca 2020

Tragiczny wypadek na ul.Słonecznej w Nisku

rni24.eu2 lipca 2020

Nowy obiekt rekreacyjny w Domostawie

rni24.eu2 lipca 2020

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

rni24.eu1 lipca 2020

#GaszynChallenge HSW Stalowa Wola S.A. – VIDEO

rni24.eu1 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

rni24.eu1 lipca 2020

Oliwia Głowińska najlepszą absolwentką 2020 r. w gminie Nisko

rni24.eu1 lipca 2020