W Nisku

Wszystkie szkoły w jednym miejscu – Targi Edukacyjne Powiatu Niżańskiego

Wszystkie szkoły w jednym miejscu – Targi Edukacyjne Powiatu Niżańskiego

Liceum Ogólnokształcące w Nisku,  Zespół Szkół w Rudniku nad Sanem, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku oraz Zespól Szkół w Jeżowem – oferty tych czterech szkół przedstawiono dziś w ramach ósmej edycji Targów Edukacyjnych Powiatu Niżańskiego. W sali gimnastycznej RCEZ-u nie zabrakło także licznych konkursów i loterii, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Swoje oferty przedstawiali także przedsiębiorcy oraz instytucje z Niska.

Kolejna edycja niżańskich targów, jak zwykle cieszyła wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży. To jedyna taka okazja, aby w jednym miejscu przyjrzeć się ofercie edukacyjnej wszystkich szkół, a także porozmawiać z kadrą pedagogiczną i uczniami. Wszytko po to, aby wybrać odpowiednią ścieżkę dalszej edukacji. Szkoły z roku na rok wychodzą naprzeciw zainteresowaniom i potrzebom uczniów ponieważ rozszerzana jest nie tylko oferta edukacyjna, ale również przygotowywane są liczne projekty, kursy i staże dla młodzieży.

Jak zaznaczał Robert Bednarz, starosta niżański, kolejna edycja targów edukacyjnych wpisała się już w tradycję powiatu niżańskiego. Dzisiaj wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w jednym miejscu prezentowały swoje oferty młodzieży gimnazjalnej z terenu powiatu niżańskiego, leżajskiego oraz stalowowolskiego.

– Oprócz stoisk edukacyjnych na których są informacje dotyczące naszych szkół, są również stoiska tematyczne, przygotowane przez naszych partnerów m.in. Powiatowy Urząd Pracy, Bank Spółdzielczy a także Bataliony funkcjonujące w Garnizonie Nisko. Ponadto, swoją ofertę przedstawiają również nasi partnerzy biznesowi, różne zakłady pracy, a także przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą. W tym roku poszerzyliśmy ofertę targów, o tych partnerów, z którymi nasze szkoły współpracują. Cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę edukacyjną oraz biznesową z Polską Grupą Energetyczną.  Każde stoisko i każda delegacja danej szkoły przygotowała szereg atrakcji, konkursów, loterii i nagród. Wszystkie oferty są na wysokim poziomie. Do tego, oprócz wymiaru edukacyjnego dajemy również możliwość dodatkowego uczestnictwa w działaniach towarzyszących, czy to w ramach realizowanych projektów, czy też w ramach oferty zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych – mówił Robert Bednarz, starosta niżański.

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku to szkoła z ponad stuletnią tradycją. Liceum oferuje w nadchodzącym roku szkolnym kształcenie w klasach: humanistyczno-prawniczej, przyrodniczej, politechnicznej, ekonomicznej oraz medycznej. Ponadto uczniowie „Czarnieckiego” objęci są programem stypendialnym Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków, biorą udział w projektach europejskich. Szkoła ma szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Zespół Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem to przede wszystkim technikum dla młodzieży, która może kształcić się w zawodach: technik logistyk, handlowiec, mechanik, technik pojazdów samochodowych oraz technik technologii. Młodzi ludzie wybierający Liceum Ogólnokształcące mają do wyboru dwie klasy: politechniczo-przyrodniczą oraz menadżersko-prawniczą. Ponadto, placówka oferuje szkołę branżową I stopnia, która kształci zawodach m. in mechanik pojazdów samochodowych, stolarz czy sprzedawca. Jest również liceum Ogólnokształcące dla dorosłych.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku to największa szkoła w powiecie niżańskim z nowoczesną bazą dydaktyczną i ponad 60-letnią tradycją w kształceniu technicznym. Oferta edukacyjna obejmuje nowoczesne kierunki kształcenia, a także możliwość wyjazdu na praktyki zawodowe do Niemiec oraz Hiszpanii. Oferta edukacyjna na nowy rok szkolny obejmuje kształcenie w zawodzie m.in. technik elektryk, technik telekomunikacji czy technik organizacji reklamy.

Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Jeżowem to szkoła z 20-letnią tradycją, która kontynuuje kilkudziesięcioletnią tradycję szkoły zawodowej o specjalności odzieżowej. Szkoła ma znakomite warunki bazowe, jako jedyna placówka w powiecie oferuje posiłki w stołówce. Oferta edukacyjna na nowy rok szkolny obejmuje Liceum ogólnokształcące o profilu humanistyczno-prawniczym, językowo-ekonomicznym, dziennikarsko-językowym, politechnicznym oraz medycznym.

Agata Piotrowska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021

Bezpłatne webinarium dla przedsiębiorców i pracowników

rni24.eu9 lutego 2021