W Nisku

Wszystkie szkoły w jednym miejscu – Targi Edukacyjne Powiatu Niżańskiego

Wszystkie szkoły w jednym miejscu – Targi Edukacyjne Powiatu Niżańskiego

Liceum Ogólnokształcące w Nisku,  Zespół Szkół w Rudniku nad Sanem, Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku oraz Zespól Szkół w Jeżowem – oferty tych czterech szkół przedstawiono dziś w ramach ósmej edycji Targów Edukacyjnych Powiatu Niżańskiego. W sali gimnastycznej RCEZ-u nie zabrakło także licznych konkursów i loterii, w których można było wygrać atrakcyjne nagrody. Swoje oferty przedstawiali także przedsiębiorcy oraz instytucje z Niska.

Kolejna edycja niżańskich targów, jak zwykle cieszyła wielkim zainteresowaniem wśród młodzieży. To jedyna taka okazja, aby w jednym miejscu przyjrzeć się ofercie edukacyjnej wszystkich szkół, a także porozmawiać z kadrą pedagogiczną i uczniami. Wszytko po to, aby wybrać odpowiednią ścieżkę dalszej edukacji. Szkoły z roku na rok wychodzą naprzeciw zainteresowaniom i potrzebom uczniów ponieważ rozszerzana jest nie tylko oferta edukacyjna, ale również przygotowywane są liczne projekty, kursy i staże dla młodzieży.

Jak zaznaczał Robert Bednarz, starosta niżański, kolejna edycja targów edukacyjnych wpisała się już w tradycję powiatu niżańskiego. Dzisiaj wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w jednym miejscu prezentowały swoje oferty młodzieży gimnazjalnej z terenu powiatu niżańskiego, leżajskiego oraz stalowowolskiego.

– Oprócz stoisk edukacyjnych na których są informacje dotyczące naszych szkół, są również stoiska tematyczne, przygotowane przez naszych partnerów m.in. Powiatowy Urząd Pracy, Bank Spółdzielczy a także Bataliony funkcjonujące w Garnizonie Nisko. Ponadto, swoją ofertę przedstawiają również nasi partnerzy biznesowi, różne zakłady pracy, a także przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą. W tym roku poszerzyliśmy ofertę targów, o tych partnerów, z którymi nasze szkoły współpracują. Cieszymy się, że udało nam się nawiązać współpracę edukacyjną oraz biznesową z Polską Grupą Energetyczną.  Każde stoisko i każda delegacja danej szkoły przygotowała szereg atrakcji, konkursów, loterii i nagród. Wszystkie oferty są na wysokim poziomie. Do tego, oprócz wymiaru edukacyjnego dajemy również możliwość dodatkowego uczestnictwa w działaniach towarzyszących, czy to w ramach realizowanych projektów, czy też w ramach oferty zajęć dodatkowych i pozalekcyjnych – mówił Robert Bednarz, starosta niżański.

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Nisku to szkoła z ponad stuletnią tradycją. Liceum oferuje w nadchodzącym roku szkolnym kształcenie w klasach: humanistyczno-prawniczej, przyrodniczej, politechnicznej, ekonomicznej oraz medycznej. Ponadto uczniowie „Czarnieckiego” objęci są programem stypendialnym Fundacji Bronisławy i Tadeusza Kulczyków, biorą udział w projektach europejskich. Szkoła ma szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych.

Zespół Szkół im. gen. Władysława Sikorskiego w Rudniku nad Sanem to przede wszystkim technikum dla młodzieży, która może kształcić się w zawodach: technik logistyk, handlowiec, mechanik, technik pojazdów samochodowych oraz technik technologii. Młodzi ludzie wybierający Liceum Ogólnokształcące mają do wyboru dwie klasy: politechniczo-przyrodniczą oraz menadżersko-prawniczą. Ponadto, placówka oferuje szkołę branżową I stopnia, która kształci zawodach m. in mechanik pojazdów samochodowych, stolarz czy sprzedawca. Jest również liceum Ogólnokształcące dla dorosłych.

Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku to największa szkoła w powiecie niżańskim z nowoczesną bazą dydaktyczną i ponad 60-letnią tradycją w kształceniu technicznym. Oferta edukacyjna obejmuje nowoczesne kierunki kształcenia, a także możliwość wyjazdu na praktyki zawodowe do Niemiec oraz Hiszpanii. Oferta edukacyjna na nowy rok szkolny obejmuje kształcenie w zawodzie m.in. technik elektryk, technik telekomunikacji czy technik organizacji reklamy.

Zespół Szkół im. ks. Stanisława Staszica w Jeżowem to szkoła z 20-letnią tradycją, która kontynuuje kilkudziesięcioletnią tradycję szkoły zawodowej o specjalności odzieżowej. Szkoła ma znakomite warunki bazowe, jako jedyna placówka w powiecie oferuje posiłki w stołówce. Oferta edukacyjna na nowy rok szkolny obejmuje Liceum ogólnokształcące o profilu humanistyczno-prawniczym, językowo-ekonomicznym, dziennikarsko-językowym, politechnicznym oraz medycznym.

Agata Piotrowska

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. michas

    26 kwietnia 2018 at 13:38

    Byłem na tych targach już czwarty raz i muszę powiedzieć, że to się robi już nudne. Za każdym razem jest prawie to samo. Nie da się nic nowego na tą imprezę wprowadzić?

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Park Miejski w Nisku zyska nowe oblicze

rni24.eu5 czerwca 2020

Baseny i pływalnie znów mogą działać. Sprawdź, dlaczego warto z nich korzystać

rni24.eu5 czerwca 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu5 czerwca 2020

W Jarocinie zostanie otworzony punkt przyjęć dzielnicowego

rni24.eu5 czerwca 2020

Niżańskie Forum Rozwoju Lokalnego – weź udział w dyskusji

rni24.eu4 czerwca 2020

4 czerwca – Dzień Wolności i Praw Obywatelskich

rni24.eu4 czerwca 2020

Zmarł wieloletni samorządowiec Śp. Jan Oleksak

rni24.eu4 czerwca 2020

Świadkowie zatrzymali pijanego kierowce

rni24.eu3 czerwca 2020

Nowa sala gimnastyczna w trakcie odbioru

rni24.eu2 czerwca 2020