W Nisku

Wsparcie dla rolników zajmujących się przetwórstwem produktów rolnych

Wsparcie dla rolników zajmujących się przetwórstwem produktów rolnych

Do 3 sierpnia rolnicy, którzy zajmują się przetwórstwem produktów rolnych mogą ubiegać się o dofinansowanie przeznaczone na budowę lub modernizację budynków wykorzystywanych w prowadzonej działalności, zakup maszyn lub urządzeń do przetwarzania i magazynowania lub urządzeń służących poprawie ochrony środowiska.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przyjmuje wnioski o dofinansowanie w ramach projektu„ Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

O pomoc finansową mogą ubiegać się rolnicy, małżonkowie rolników lub ich domownicy, którzy są objęci pełnym zakresem ubezpieczenia społecznego rolników. Pomoc w formie refundacji, może wynosić maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych poniesionych na realizację inwestycji. Wysokość dotacji nie może przekroczyć 300 tys. zł, natomiast minimalna wysokość pomocy nie może być mniejsza niż 10 tys. zł.

Osoby zainteresowane tą formą pomocy będę zobowiązane do podjęcia działalności gospodarczej związanej m.in. z przetwarzaniem mięsa, owoców i warzyw, mleka, zbóż, ziemniaków, jak również z produkcją olejów i innych tłuszczów płynnych.

O kolejności przysługiwania dofinansowani decyduje suma uzyskanych punktów. Rolnicy mogą je otrzymać m.in. za innowacyjność, wiek ubiegającego się o środki, inwestycje związane z ochroną środowiska, uczestnictwo w systemach jakości, przetwarzanie produktów rolnych pochodzących bezpośrednio od producenta, operacje realizowane w rejonach z dużym bezrobociem.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021

Bezpłatne webinarium dla przedsiębiorców i pracowników

rni24.eu9 lutego 2021