Kronika Policyjna

Włamania do garaży na terenie Niska i Stalowej Woli

Włamania do garaży na terenie Niska i Stalowej Woli

Policjanci zatrzymali grupę młodych mężczyzn, która na początku roku brała udział we włamaniach do garaży i pomieszczeń gospodarczych na terenie Niska i Stalowej Woli. Ich łupem padł m.in. stary motocykl z lat 60-tych. Zatrzymani będą odpowiadać za 16 włamań i kradzieży oraz 10 przestępstw paserstwa. Grupa naraziła poszkodowanych na straty o wartości ponad 30 tysięcy złotych.

W połowie kwietnia niżańscy policjanci ustalili i zatrzymali 6 mężczyzn w wieku od 17 do 24 lat, podejrzanych o włamania i kradzieże na terenie Niska i Stalowej Woli. Wśród nich był paser, który miał im pomagać w zbyciu rzeczy. Wszyscy pochodzą z powiatu niżańskiego. Nielegalny proceder uprawiali od stycznia do marca. Na włamania jeździli pojedynczo lub w grupach.

Mężczyźni włamywali się do garaży i pomieszczeń gospodarczych, kradli również materiały budowlane, głównie cement, znajdujący się na prywatnych posesjach. Skradzione rzeczy przewozili swoimi samochodami prosto do pasera lub trzymali u siebie w domu.

Ukradli m.in. stary motocykl z lat 60-tych o wartości 18 tys. złotych. Przewieźli go samochodem i ukryli na strychu w garażu. Ukradli również silnik od łodzi motorowej. Mężczyźni okradali nawet swoich sąsiadów. Paser, do którego przewozili zrabowany towar płacił od ręki gotówką, sprawcy mieli więc możliwość natychmiastowego upłynnienia towaru.

Jak ustalili funkcjonariusze, paser wystraszył się zatrzymań włamywaczy i część towaru przewiózł do swojej rodziny na posesję. Policjanci przeszukali miejsce zamieszkania mężczyzny i jego rodziny. Odzyskali większość skradzionych rzeczy, których wartość została wyceniona przez właścicieli na kwotę ponad 30 tys. złotych.

 

Sprawcy będą odpowiadać za 26 przestępstw.

 

Źródło KPP Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Młoda kobieta pędziła 140 km/h w terenie zabudowanym

rni24.eu25 maja 2020

Kolejne zatrzymanie w Nisku za posiadanie narkotyków

rni24.eu22 maja 2020

15 maja Międzynarodowy Dzień Rodzin

rni24.eu15 maja 2020

Pijany uderzył w znak drogowy i dachował

rni24.eu11 maja 2020

Stracili prawo jazdy za nadmierną prędkość

rni24.eu10 maja 2020

19-latek zatrzymany za posiadanie narkotyków

rni24.eu6 maja 2020

Narkotyki schował w słoiku po koncentracie pomidorowym

rni24.eu4 maja 2020

Młodzież w sieci -O tym, co powinno obudzić naszą czujność

rni24.eu30 kwietnia 2020

Mężczyzna zginął w pożarze

rni24.eu24 kwietnia 2020