W Nisku

Wietecha nie tylko bramkarzem, ale i perkusistą

Wietecha nie tylko bramkarzem, ale i perkusistą

Tomasz Wietecha, Krzysztof Kida oraz Patrycja Jednacz – to trójka najpopularniejszych sportowców oraz trenerów, według czytelników portalu rni24.eu. W minioną sobotę z rąk mistrzów olimpijskich Anity Włodarczyk oraz Ryszarda Szurkowskiego odbierali nagrody i gratulacje.

Najpopularniejszym sportowcem 2017 roku w 2. Plebiscycie Sportowym niżańskiego portalu został Tomasz Wietecha, zdobywając 1 007 głosów czytelników. Od dwóch sezonów jest bramkarzem czwartoligowego „Sokoła” Nisko. Poprzednio odnosił sukcesy z zespołem „Stal” Stalowa Wola. Jak sam przyznaje, nigdy nie przypuszczał, że nie będzie już reprezentował stalowowolskiej drużyny.

– Zmiany klubu nigdy się nie planuje, to wyszło spontanicznie. Nigdy nie przypuszczałem, że nie będę już grać w Stalowej Woli, ale cieszę się, że gram teraz w Nisku. Dziękuje kibicom, którzy na mnie głosowali i mojej rodzinie. Jest to bardzo miłe wyróżnienie. Mogę obiecać, że w imieniu swoim i kolegów z drużyny, będziemy się starali grać jak najlepiej. Rozgrywki zaczynamy już w marcu, teraz gramy sparingi i mecze kontrolne, przygotowujące nas do sezonu – mówi Tomasz Wietecha.

Sportem zajmował się już od najmłodszych lat. Wspomina czas, kiedy razem ze swoim tatą jako mały chłopiec przychodził na treningi, a teraz oprócz tego że sam gra, trenuje również młodzież.

– Nie wiem co by się stało, gdybym nie mógł grać w piłkę. Nie wyobrażam sobie, mimo swoich lat, nie uprawiania tego sportu. Sprawia mi to wielką radość, to jest we mnie od zawsze – dodaje bramkarz „Sokoła”. Oprócz zainteresowania piłką nożną, Tomasz zdradza, że uwielbia grać na perkusji. Co prawda od niedawna, ale muzyka jest jego drugą, mocną stroną.

srodek nisko 2

Czytelnicy portalu rni24.eu wybrali także najpopularniejszych trenerów ubiegłego roku. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Krzysztof Kida, od 4 lat związany z Football Academy Nisko, szkółką piłkarską dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat. Swoją pasją do piłki nożnej zaraża młode pokolenie. Prywatnie jest też leśnikiem i zajmuje się nadzorem nad lasami. Od czytelników otrzymał 1 374 głosy.

Jak sam zaznacza, uwielbia pracę z dziećmi, poświęca im każdą wolną chwilę. W zeszłym roku, pod jego pieczą drużyna dziewcząt zdobyła wicemistrzostwo Podkarpacia.

– To bardzo ważne, aby organizować naszym pociechom różnego rodzaju formy aktywności i zajęcia pozalekcyjne. Przede wszystkim odciągamy ich w ten sposób od komputera i zachęcamy do aktywnego spędzania czasu. Wiele z nich marzy o karierze profesjonalnego piłkarza, kto wie może za kilka lat któryś z chłopców albo dziewcząt odniesie duży sukces. Trenując maluchy u nich nie patrzy się na wynik, tam przede wszystkim liczy się zabawa, natomiast u starszych dzieci chodzi już o wynik. Są starsi i dużo więcej rozumieją, widać tę rywalizację. Najliczniejszym rocznikiem w Football Academy Nisko jest rocznik od 10 do 11 lat i liczy on około 50 dzieci – mówi Krzysztof Kida.

Pierwsze miejsce w kategorii talent zajęła Patrycja Jednacz. Zawodniczka klubu SKS Tanew Harasiuki oraz reprezentacji młodziczek Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Głosowało na nią 1508 czytelników.

Wraz ze swoją drużyną wywalczyła mistrzostwo Podkarpackiej Ligi Młodziczek w sezonie 2016 oraz awans do półfinału Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek w sezonie 2016/2017.Ponadto, znalazła się w gronie ponad 20 zawodniczek, powołanych na zgrupowanie Reprezentacji Polski kobiet do lat 15. W tym roku była również powoływana na Zimową Akademię Młodych Orłów. Priorytetowym celem Patrycji na ten sezon jest powołanie do reprezentacji Polski U15.

Ta młoda i niezwykle utalentowana zawodniczka trenuje od 6 roku życia. Jej przygoda ze sportem zaczęła się od treningów ze starszym bratem. I choć na początku rodzice dość sceptycznie podchodzili do tego pomysłu, Patrycja nie dawała za wygraną. Sport zawsze był na pierwszym miejscu. Bardzo szybko robiła postępy w grze, swoją pasją zaraziła także swoje koleżanki, dzięki czemu utworzono drużynę dziewcząt, która w ostatnim czasie odniosła wiele sukcesów.

Jak mówi trener Patrycji, który jest także jej tatą, w środowisku szkolnym jest typem lidera, ma w sobie zdolności przywódcze, tak też jest na boisku, gdzie jest zdecydowanym liderem, ale zanim kogoś pozna jest skryta i swoich uczuć nie pokazuje na zewnątrz.

– Każdy mecz traktuje bardzo poważnie, cały czas robi wielkie postępy. Gra na pozycji środkowego pomocnika bądź w ataku. Marzy o tym, aby zagrać w oficjalnym meczu kadry Polski i wciąż podnosić swoje umiejętności – mówi Mariusz Jednacz. Dodaje, że jest również bardzo dobrą uczennicą VII klasy Szkoły Podstawowej w Harasiukach.

Genialnie gra także w tenisa stołowego. Lubi oglądać mecze, jej ulubiona drużyną jest Legia Warszawa oraz FC Barcelona. Natomiast idolem 13-letniej zawodniczki jest Andreas Iniesta oraz Lionel Messi.

Agata Piotrowska

srodek nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021