kultura i rozrywka

Wielka Orkiestra w Krzeszowie zebrała ponad 6 tysięcy!

Wielka Orkiestra w Krzeszowie zebrała ponad 6 tysięcy!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy już po raz szósty zagrała w Zespole Szkół w Krzeszowie.

W minioną niedzielę już od wczesnych godzin porannych 25 wolontariuszy pod opieką 9 nauczycieli kwestowało w: Krzeszowie, Bystrem, Kulnie, Hucisku, Jasienniku Starym i Tarnogórze. Mieszkańcy, co dało się zauważyć, w tym roku okazali jeszcze większe serce i wrzucali hojniejsze datki do puszek wolontariuszy.

Rozgrzani, nastawieni na dobrą zabawę i gotowi do pracy wolontariusze po południu pojawili się w szkole by wziąć udział w ostatnich przygotowaniach do szkolnego finału WOŚP. W tym roku krzeszowska impreza była nakierowana bardziej na podziękowanie wszystkim, którzy włączyli się w działania WOŚP i wsparli finansowo tegoroczny finał. Grano dla wszystkich, którzy zjednoczyli swoje serca w niesieniu pomocy potrzebującym.

24. Finał WOŚP był niezwykle bogaty w atrakcyjne występy artystyczne. Na scenie gościli utalentowani wokaliści, muzycy oraz tancerze. Popisy artystyczne obserwowała liczna widownia, która nie zważając na śnieżycę przybyła, aby zakosztować atmosfery radości.

Zebrani mogli podziwiać pełne improwizacji występy taneczne krzeszowskich przedszkolaków, ekwilibrystyczne popisy tancerzy grupy Leżajski Breaking oraz pełne subtelności i artyzmu występy tancerzy ze szkoły tańca Just Dance ze Stalowej Woli.
Publiczność żywiołowo reagowała na występy wokalistek i debiutujących muzyków z Zespołu Szkół w Krzeszowie. Z wielkim aplauzem publiczności spotkały się: mini-koncert duetu – Karolina Bzdyra i Piotr Waliłko oraz wokalny popis Malwiny Szałęga. Zebrani docenili kunszt wokalny Sylwii Piotrowskiej, która wraz z grupą utworzoną na potrzeby WOŚP dała koncert na zakończenie tego finału.

Krzeszowski finał ubogacono kiermaszem ciastek i malowaniem buziek maluchom. Pełną artystycznych wrażeń imprezę zakończono symbolicznym światełkiem do nieba. Efektem krzeszowskiego finału WOŚP jest kolejny wspaniały wynik. W tym roku wolontariusze z Krzeszowa zebrali kwotę 6458, 46 zł.

Przygotowania do 24. Finału WOŚP koordynowały Magdalena Skotnicka oraz Anna Jaśkowska-Czop. To dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu, kreatywności i umiejętności pozyskiwania do współpracy zarówno młodych jak i dorosłych udało się osiągnąć duży sukces i nadać imprezie niepowtarzalną atmosferę. Niewątpliwie sukcesem wychowawczym uczestnictwa szkoły w tej akcji jest to, że tak wielu młodych ludzi przygotowuje się do działalności charytatywnej i uczy się współdziałania oraz zdobywa doświadczenia organizatorskie.

Dyrektor Zespołu Szkół w Krzeszowie – Mirosław Siek, podkreśla, że WOŚP to doskonała okazja do uwrażliwiania młodych ludzi na potrzeby innych i „zarażanie ich” ideą wolontariatu.

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Weronika Przestój

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Uroczyste rozdanie nagród -„Bezpieczne Wakacje 2021”

rni24.eu22 października 2021

Zawody wędkarskie o Puchar Starosty Niżańskiego

rni24.eu21 października 2021

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu21 października 2021

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Międzypowiatowy konkurs plastyczny „Mówię Nie – wszystkiemu co złe” rozstrzygnięty

rni24.eu6 października 2021