W Nisku

Wiedza o ubezpieczeniach społecznych wcale nie taka straszna

Wiedza o ubezpieczeniach społecznych wcale nie taka straszna

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prowadzi ogólnopolski program edukacyjny pod hasłem „Lekcje z ZUS”. Biorą w nim udział szkoły ze Stalowej Woli i z Niska. Ma on na celu przybliżenie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych.

– To program edukacyjny, który ZUS realizuje na rzecz uczniów w szkołach ponadgimnazjalnych. To projekt mający m. in. na celu przybliżenie i pogłębianie wiedzy na temat ubezpieczeń społecznych wśród osób młodych, które za moment  wejdą na rynek pracy. Projekt ten kończy się ogólnopolską olimpiadą  wiedzy o ubezpieczeniach społecznych pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczaniach społecznych” – mówi Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Z terenu powiatu stalowowolskiego i niżańskiego do tego projektu zgłosiło się cztery szkoły, są to: Zespół Szkół z Rudnika nad Sanem, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 ze Stalowej Woli. Liceum Ogólnokształcące oraz Regionalne Centrum Edukacji Zawodowej z Niska.
– W tych szkołach odbywają się zajęcia poświęcone tematyce ubezpieczeń społecznych. Są to zarówno lekcje prowadzone przez nauczycieli, którzy otrzymują materiały z ZUS,  a także przez pracowników inspektoratów – mówi rzecznik.

Uczniowie dowiadują się m.in. jakie są podstawy obowiązującego systemu ubezpieczeń społecznych, jakie są obowiązki ubezpieczonych, jakie przysługują ubezpieczonym. Młodzież szczególnie zainteresowana tą tematyką może startować w olimpiadzie, laureaci prócz nagród rzeczowych otrzymują indeksy na wybrane uczelnie wyższe, z którymi ZUS ma podpisane porozumienie.
Jak zaznacza Elżbieta Stelmach, kierownik inspektoratu ZUS w Stalowej Woli,  placówka zapewnia   pomoc szkołom. – Jeśli są jakieś tematy, które są trudne, lub w których uczniowie chcą pogłębić swoją wiedzę, to pracownicy pomagają, przygotowują materiały – mówi.

Joanna Piechuta

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021