W Nisku

Więcej kobiet chce rodzić w Nisku

Więcej kobiet chce rodzić w Nisku

Z końcem października ubiegłego roku, gmina Nisko przekazała Szpitalowi im. Polskiego Czerwonego Krzyża w Nisku 360 tys. zł. Pieniądze te przeznaczono na zakup dla oddziału ortopedii – aparatu RTG Ramię C oraz dla oddziału chirurgii – aparatu USG.

Na ostatniej sesji rady miasta zastępca dyrektora lek. Stanisław Grzybowski złożył podziękowania w imieniu pracowników, pacjentów i mieszkańców za ogromne wsparcie finansowe, jakie szpital otrzymał od miasta. Jednocześnie zapowiedział, że takiego wsparcia placówka będzie jeszcze potrzebować.

– Wykazaliście odpowiedzialność za cały powiat. Jest mi jedynie przykro, że my jako szpital nie możemy sami zabezpieczyć we własnym zakresie finansów na takim poziomie, aby móc realizować wszystkie zakresy świadczeń bez pomocy z zewnątrz. W dalszym ciągu będziemy tego wsparcia potrzebowali. Kwota przeznaczona na zakup sprzętu medycznego z pewnością zwiększyła zakres świadczonych usług – mówił zastępca dyrektora lek. Stanisław Grzybowski.

Ponadto, od pewnego czasu w szpitalu wykonywane są zabiegi endoplastyki stawu kolanowego. Kolejki na nie są bardzo długie. Możliwość wykonywania takiego zabiegu w Nisku, dla wielu pacjentów jest szansą na szybki powrót do zdrowia. Teraz na miejscu mogą znacznie szybciej doczekać się nowej protezy.

WIĘCEJ KOBIET CHCE RODZIĆ W NISKU

Zastępca dyrektora poruszył także temat oddziału ginekologiczno-położniczego. Przez wiele lat kobiety wolały rodzić w Stalowej Woli. Jednak sytuacja zaczęła się zmieniać i coraz częściej wybierany jest szpital w Nisku.

– W zeszłym roku w naszym szpitalu odbyło się 528 porodów, natomiast w tym roku, już w pierwszym półroczu jest ich już ponad 300. Chcemy zainwestować w oddział ginekologiczno-położniczy. Nowy sprzęt ułatwi funkcjonowanie i zwiększy bezpieczeństwo pacjentów, którzy będą tu hospitalizowani – stwierdza lek. Stanisław Grzybowski.

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie finansów na realizację świadczeń z NFZ, szpital póki co nie udziela jednoznacznej odpowiedzi jaka będzie ich wysokość. Jednakże chce, aby miasto pamiętało o nim na przyszłość.
Jak zapowiedziała Teresa Sułkowska gmina będzie wspierać szpital ponieważ chce by w placówce zwiększyła się jakość świadczonych usług, a pacjenci mogli leczyć się na miejscu.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021