W Nisku

W Nisku powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora

W Nisku powstanie Dom Dziennego Pobytu Seniora

W budynku po byłym Gimnazjum nr 1 w Nisku już niebawem utworzony zostanie Dom Dziennego Pobytu Seniora, a pomieszczenia na parterze będą przeznaczone pod Ośrodek Pomocy Społecznej. Gmina właśnie otrzymała na ten cel dofinansowanie w wysokości 4 milionów złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Realizacja projektu ruszy lada dzień, a jego przedmiotem jest przebudowa i kompleksowa termomodernizacja budynku po gimnazjum przy ul. Szopena w Nisku. Obiekt otrzyma nowe funkcje. Zostanie w nim utworzony Dzienny Dom Seniora dla osób starszych, niesamodzielnych. W budynku swoje miejsce znajdzie także Ośrodek Pomocy Społecznej dla osób wykluczonych społecznie i ubogich.

– To bardzo ważna inwestycja. Musimy stanąć na wysokości zadania żeby tych ludzi, którzy swoje życie przeżyli tu w Nisku, docenić, a za ich pracę na rzecz miasta i jego mieszkańców jakoś wynagrodzić. Chcemy im umilić w ten sposób kolejne dni, które mam nadzieję będą również twórcze dla Niska, bo chcemy czerpać z bogatego doświadczenia niżańskich Seniorów i podejmować dla całej gminy trafne decyzje – mówi Waldemar Ślusarczyk, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Zakres prac przy adaptacji budynku obejmie przebudowę instalacji wewnętrznych, termomodernizację obiektu z budową instalacji fotowoltaicznej oraz wdrożenie standardów dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. Koszt całego zadania to 4 miliony złotych, w tym dofinansowanie, które wyniesie również 4 miliony złotych. Uzyskana kwota jest niebagatelna i praktycznie umożliwi pokrycie całości wydatków na tę inwestycję.

Otrzymanie tak znacznej sumy nie byłoby możliwe bez pomocy wielu zaangażowanych w rozwój Niska osób. W pierwszej kolejności podziękowania należą się Rządowi RP za stworzenie możliwości pozyskania środków w ramach Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych oraz w szczególności Ministrowi Sprawiedliwości Marcinowi Warchołowi, który bardzo mocno zaangażowany był w projekt stworzenia Domu Dziennego Pobytu dla niżańskich Seniorów. Podziękowania należą się także wielu innym przychylnym Nisku samorządowcom i politykom.

Nowa placówka dla Seniorów może ruszyć już jesienią tego roku.

 

 

 

 

 

Źródło U.M. Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

W RCEZ w Nisku zakończono projekt interdyscyplinarny

rni24.eu15 kwietnia 2021

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Zawiadomienie MZK o pracach konserwacyjnych na Stacji Uzdatniania Wody w Nisku

rni24.eu13 kwietnia 2021

Niżańska licealistka w finale VIII Interdyscyplinarnych Warsztatów Filozoficznych

rni24.eu12 kwietnia 2021

Nowe holtery dla Szpitala dzięki środkom Powiatu Niżańskiego

rni24.eu8 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Sukces niżańskich licealistek w Olimpiadzie ZUS

rni24.eu6 kwietnia 2021