Kronika Policyjna

W miniony weekend, trzech kierowców straciło prawo jazdy

W miniony weekend, trzech kierowców straciło prawo jazdy

Policjanci niżańskiej drogówki na bieżąco weryfikują zgłoszenia zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Najczęściej zgłaszanymi zagrożeniami w ruchu drogowym są te, związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości na drogach krajowych i wojewódzkich. Funkcjonariusze ruchu drogowego systematycznie patrolują odcinki tych dróg. W miniony weekend, trzech kierowców straciło prawo jazy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest narzędziem, które pomaga policjantom w codziennej służbie, a mieszkańcom daje możliwość szybkiego przekazywania informacji o zdarzeniach wpływających na bezpieczeństwo. Policjanci drogówki korzystając z tych informacji codziennie przeprowadzają kontrole drogowe wskazanych miejsc. Ich zadaniem jest  likwidowanie zagrożeń i oddziaływanie prewencyjne.

Odcinek drogi krajowej nr 19 w Nowosielcu oraz powiatowej w Wólce w gminie Harasiuki, są miejscami szczególnie narażonymi na przypadki łamania przepisów ruchu drogowego. To w tych miejscach kierowcy najczęściej przekraczają prędkość i tracą prawo jazdy.

W sobotę, mieszkaniec Krzeszowa Górnego stracił prawo jazdy na trzy miesiące. 40-latek o godz. 9 został zatrzymany do kontroli drogowej w Wólce. Kierujący renaultem miał na liczniku 134 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy i nałożyli mandat.

Kolejne dwie osoby straciły prawo jazdy w niedzielę. Tego dnia policjanci ruchu drogowego weryfikowali zgłoszenia mieszkańców dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości w Nowosielcu. Rano zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy, który przekroczył dozwoloną prędkość o 57 km/h. Mieszkaniec Lublina jechał z prędkością 107 km/h. 22-latek stracił prawo jazdy i został ukarany mandatem. Wieczorem prawo jazy stracił mieszkaniec Stalowej Woli. 28-latek jechał z prędkością 120 km/h.

 

 

 

 

Źródło KPP Nisko

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w Hucie Deręgowskiej

rni24.eu14 kwietnia 2021

Mandaty za brak maseczki

rni24.eu13 kwietnia 2021

Funkcjonariusze policji i KAS-u zabezpieczyli nielegalne papierosy

rni24.eu8 kwietnia 2021

Matka zabiła dwójkę małych dzieci i odebrała sobie życie

rni24.eu30 marca 2021

Poszukiwany zaginiony mieszkaniec Niska

rni24.eu24 marca 2021

Podziękowała policjantom za pomoc w gaszeniu pożaru

rni24.eu22 marca 2021

Policja egzekwuje wprowadzone nakazy i ograniczenia

rni24.eu22 marca 2021

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

rni24.eu19 marca 2021

Nietrzeźwa 41-letnia kobieta leżała w pobliżu kościoła

rni24.eu17 marca 2021