W Nisku

W 29 dni dookoła Polski

W 29 dni dookoła Polski

Radosław Oleksak z Ulanowa objechał Polskę dookoła rowerem. Wyprawa trwała 29 dni, a podróżnik pokonał ponad 4 tysiące kilometrów, promując w czasie jazdy gminę Ulanów.

Radosław Oleksak jest sekretarzem stalowowolskiego klubu PTTK „Łazik”. Do wyprawy rowerem dookoła Polski przygotowywał się przez wiele miesięcy. Nie tylko planował szczegółowo trasę, ćwiczył również kondycję – podczas weekendowych wypraw potrafił pokonać dziennie nawet 270 km.

Podróż dookoła Polski rozpoczął 1 lipca w Ulanowie.  – Najtrudniejszy był pierwszy tydzień – opowiada.  – We znaki dawała się zmienna pogoda. Trzeba było zwijać mokry namiot, bo nie dało się go wysuszyć. Dwa razy rozwaliłem oponę…

Trasa wyprawy wiodła do Jarosławia, potem wzdłuż wschodniej granicy szlakiem Green Velo, dalej Warmia i Mazury. Potem przez Pomorze do zachodnich granic i z powrotem na południe Polski. – W Komańczy spotkałem turystę, który również wybrał się w podróż dookoła Polski, tyle że na piechotę i w przeciwnym kierunku. Powiedział mi, że widział mnie wcześniej w Białowieży – mówi podróżnik.

– To wspaniała forma turystyki, polecam każdemu – dodaje. – Zwiedziłem wiele wspaniałych miejsc i zabytków. Byłem w 23 parkach krajobrazowych, 12 parkach narodowych, 14 sanktuariach i wspiąłem się na 8 latarni morskich. Taka forma podróży wymaga dużego zaangażowania, dokładnego zaplanowania. Mi bardzo pomogli moi przyjaciele z klubu PTTK: sprawdzali na bieżąco prognozy pogody, wyszukiwali noclegi.

Radosław Oleksak na razie nie planuje kolejnej wyprawy. Mówi, że tegoroczne marzenia spełnił: zima wspiął się na najwyższy punkt w Polsce Rysy. Latem odwiedził 12 województw naszego kraju a także miasta na Słowacji, w Czechach i Niemczech.

źródło: UGiM Ulanów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021