Fotorelacje

V Inscenizacja Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy

V Inscenizacja Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy

Mieszkańcy Rudnika nad Sanem kolejny raz w wyjątkowy sposób świętowali Niedzielę Palmową. Mimo chłodu zebrali się pod remizą OSP i wspólnie z orszakiem towarzyszyli Chrystusowi w drodze do Jerozolimy.

Organizator, scenarzysta i reżyser, czyli radny Marian Pędlowski, zaprosił do współpracy przy inscenizacji ponad 80 osób. Po raz pierwszy w orszaku wzięli udział przedstawiciele Bractwa św. Józefa z Niska.

-To już piąta edycja tego wydarzenia. Biorą w nim udział harcerze, Dom Dziecka, seniorzy i studenci. W tym roku pojawiła się nowa scena Miłosierny Samarytanin, którą napisałem dla harcerzy. Studenci przygotowują scenę Uzdrowienie w szabat. Tegoroczną nowością są dwa osiołki – mówił Marian Pędlowski.

Inscenizacja rozpoczęła się pod remizą OSP w Rudniku nad Sanem, uczestnicy przeszli ulicą Grunwaldzką do Rynku i wokół niego do ulicy Mickiewicza, a zakończyła przed kościołem wjazdem przez Złotą Bramę Jerozolimską oraz Maszą Św.
W rolę Chrystusa po raz kolejny wcielił się ks. Zbigniew Kargul. Wśród 12 apostołów znalazł się rodowity Włoch, mieszkaniec Jeżowego, który angażował się w takie inscenizacje w swojej rodzinnej miejscowości, a także Wicestarosta Powiatu Niżańskiego Adam Mach. Po obu stronach orszaku szły kobiety z plamami.

W rudnickiej inscenizacji wjazdu Chrystusa do Jerozolimy znalazło się siedem scenek rodzajowych: Spotkanie przed podróżą, Synowie Zebedeusza, Nierozerwalność małżeństwa, Miłosierny Samarytanin, Uzdrowienie w szabat, Jezus wsiada na osiołka i Wjazd do Jerozolimy.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Muzyczna uczta dla wielbicieli klasyki i organowego brzemienia

rni24.eu6 września 2021

Zima w Nisku

rni24.eu26 stycznia 2021

Tydzień na budowie S19 -Fotorelacja

rni24.eu4 grudnia 2020

Fotorelacja z placów budowy S19

rni24.eu30 lipca 2020

Zbiornik Podwolinia zmieni się nie do poznania

rni24.eu25 maja 2020

Budowa obwodnicy Nisko – Stalowa Wola. Fotorelacja

rni24.eu14 maja 2020

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rni24.eu11 lutego 2019

Fotograf z Niska jako jedyny Polak na przejmującej wyprawie w Srebrenicy

rni24.eu10 sierpnia 2018

Myśliwi świętowali w Żabnie

rni24.eu1 października 2017