W Nisku

„Uzależnienie – droga donikąd” – najlepszy spektakl w województwie

„Uzależnienie – droga donikąd” – najlepszy spektakl w województwie

Uczniowie Gimnazjum nr 1 w Nisku zajęli pierwsze miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Porozmawiajmy o uzależnieniach”.

W Młodzieżowym Domu Kultury w Rzeszowie odbył się finał przeglądu, w którym wzięło udział 11 zespołów teatralnych – laureatów pierwszych miejsc eliminacji w powiatach. Autorskie spektakle przygotowane przez młodych aktorów stanowiły ważny  przekaz edukacyjny, który zyskiwał na autentyczności poprzez duży ładunek emocjonalny zarówno w treściach, jak i scenicznej ekspresji. Taka forma pracy pozwala komunikować odbiorcom o problemach młodzieży, sposobie widzenia świata i rozwiązywania problemów zdrowotnych w języku bliskim grupie rówieśniczej. Jest również jedną ze skuteczniejszych metod aktywizowania środowisk szkolnych do działań na rzecz zdrowia i daje możliwość wzmocnienia działań wychowawczych i zapobiegawczych.

Poprzez konkurs przekazywane były rzeczywiste informacje dotyczące uzależnienia od nikotyny, alkoholu, narkotyków, szkodliwość biernego i czynnego palenia papierosów, szkodliwość używania alkoholu i narkotyków oraz kształtowanie prawidłowych, zdrowych postaw i odpowiedzialności za zdrowie swoje i swoich bliskich.

Komisja konkursowa oceniała przygotowane inscenizacje w zakresie walorów profilaktycznych i artystycznych, zgodności z regulaminem oraz oryginalności i spójności przedstawienia. Zwycięska drużyna w składzie Zuzanna Dąbek, Tomasz Kluk, Weronika Wasyl, Marlena Bełzak, Patrycja Dziadek, Łukasz Oleś oraz Julia Puzio i Krzysztof Szlendak wykazała się zaangażowaniem, wyjątkową pomysłowością oraz oryginalnością w ujęciu tematu. Opiekunem grupy i reżyserem spektaklu była Marzanna Kupiec.

Laureaci otrzymali cenną nagrodę rzeczową dla szkoły, upominki indywidualne dla zespołu aktorskiego oraz okolicznościowe dyplomy. Nagrody na etapie wojewódzkim ufundowane zostały przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Rzeszowie oraz Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Rzeszowie.

Organizatorem konkursu była Wojewódzka  Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie, Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie. Patronat nad tym przedsięwzięciem sprawował Wojewoda Podkarpacki i Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny. Celem konkursu jest popularyzacja twórczej aktywizacji oraz edukacji młodzieży w zakresie uzależnień.

Źródło: UGiM Nisko

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021