W Nisku

Uważnie czytaj listy. Grasują oszuści i złodzieje

Uważnie czytaj listy. Grasują oszuści i złodzieje

Po raz kolejny Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Stalowej Woli ostrzega o próbach oszustwa na „pracownika ZUS” oraz o otrzymanych listach, w których podany jest nowy numerem konta, na które trzeba wpłacać pieniądze. Placówka apeluje do mieszkańców o daleko idącą ostrożność podczas rozmów telefonicznych, spotkań z podejrzanymi, rzekomymi pracownikami ZUS-u.

Ponad 2 miesiące temu, do Zakładu dotarły informacje o rzekomych telefonach od pracowników ZUS-u, którzy proponują odpłatne spotkania w sprawie dziedziczenia składek z subkonta w Zakładzie i konta w OFE. Teraz, kolejnym sposobem próby oszustwa są listy, które otrzymują mieszkańcy do swoich skrzynek. Wizerunkowo bardzo przypominają prawdziwą korespondencje placówki, a dotyczą nowych zasad opłacania konta.

– Jeżeli do kogokolwiek dotarłaby taki list, albo ktoś miałby wątpliwości czy numer rachunku na który opłaca składki jest prawidłowym, prosimy o skontaktowanie się z najbliższą placówką ZUS-u z doradcą płatnika składek, skorzystania z Centrum Obsługi Telefonicznej lub skorzystanie z informacji zawartej na stronie internetowej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych – informuje Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy ZUS.

Dodaje, że pracownicy ZUS-u nie chodzą po domach, nie dzwonią do klientów oferując jakiekolwiek usługi komercyjne. Jedyną sytuacja, w której może nas odwiedzić pracownik ZUS-u, to sytuacja w której dochodzi do kontroli prawidłowości wykorzystywania zwolnienia lekarskiego.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych prosi więc wszystkich klientów, a w szczególności osoby starsze o ostrożność podczas rozmów telefonicznych, spotkań i doradztwa. Podawane podczas takich spotkań dane osobowe mogą zostać wykorzystane na naszą niekorzyść. Oszuści mogą wykraść z konta duże pieniądze.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021