W Nisku

Uwaga! Wścieklizna na terenach gmin …

Uwaga! Wścieklizna na terenach gmin …

„UWAGA! Obszar zagrożony wścieklizną zwierząt” – tablice z takim ostrzeżeniem pojawiły się w kilku gminach na terenie powiatu stalowowolskiego. Powiatowy Lekarz Weterynarii w Stalowej Woli wydał rozporządzenie w sprawie zwalczania wścieklizny w związku z potwierdzonym przypadkiem tej choroby u lisa.

Ognisko wścieklizny wystąpiło w Rzeczycy Długiej w gminie Radomyśl nad Sanem. Dlatego też został wyznaczony obszar zagrożony wścieklizną wokół tego ogniska na części terenów gmin: Radomyśl nad Sanem, Zaklików i Pysznica

Dokładny obszar to teren oznaczony granicą biegnącą wzdłuż rzeki San od ujścia rzeki Bukowa do mostu kolejowego w miejscowości Kępa Rzeczycka. Następnie wzdłuż toru kolejowego do miejscowości Lipa do przecięcia z ulicą Janowską. Następnie ulicą Janowską do skrzyżowania z drogą asfaltową Lipa –Goliszowiec. Dalej drogą asfaltową z Lipy do Goliszowca, następnie drogą żużlową z Goliszowca przez Jastkowice–Lipowiec do skrzyżowania z drogą powiatową Jastkowice –Studzieniec. Następnie drogą powiatową do skrzyżowania z ulicą Ruda w miejscowości Jastkowice, wzdłuż ulicy Ruda do mostu na rzece Bukowa, następnie wzdłuż rzeki Bukowa do jej ujścia do rzeki San.

Na obszarze zagrożonym wścieklizną właściciele zwierząt nie mogą ich puszczać wolno, psy muszą być trzymane na uwięzi, a koty w zamknięciu.

Ponadto na tym obszarze jest zakaz:
– organizowania polowań i odłowów zwierząt łownych, za wyjątkiem odstrzałów sanitarnych zwierząt,
– przemieszczania psów i kotów oraz innych zwierząt wrażliwych na wściekliznę z terenu i na teren obszarów zagrożonych bez zezwolenia Powiatowego Lekarza Weterynarii w Stalowej Woli.

Przepisy te obowiązują mieszkańców i osoby przebywające czasowo na tym terenie, a także właścicieli, użytkowników i zarządców gruntów, służbę leśną, zarządców i dzierżawców obwodów łowieckich.

 

Źródło  Powiat Stalowowolski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Na lotnisko w Jasionce wróciły połączenia międzynarodowe!

rni24.eu1 lipca 2020

#GaszynChallenge HSW Stalowa Wola S.A. – VIDEO

rni24.eu1 lipca 2020

Bądź czujny ! Oszuści nie mają wakacji

rni24.eu1 lipca 2020

Oliwia Głowińska najlepszą absolwentką 2020 r. w gminie Nisko

rni24.eu1 lipca 2020

Teatru “Blaszany Bębenek” z Krakowa w G.O.K. Harasiuki

rni24.eu1 lipca 2020

Pijany wjechał do rowu, został zatrzymany przez innego kierowcę

rni24.eu30 czerwca 2020

Zabierz książkę na wakacje – konkurs fotograficzny MBP

rni24.eu30 czerwca 2020

Szansa na darmowy koncert gwiazd

rni24.eu26 czerwca 2020

Umowa na łącznik z obwodnicą Nisko

rni24.eu26 czerwca 2020