W Nisku

Uwaga! Telekomunikacyjne oszustwa

Uwaga! Telekomunikacyjne oszustwa

W Nisku coraz częściej można spotkać konsultantów Twojej Komunikacji. Dzwonią lub chodzą po domach, przedstawiają się jako pracownicy obecnego operatora mieszkańców, naciągają starsze osoby na podpisanie umowy. Z podobną sytuacją spotkała się jedna z mieszkanek Niska, pani Ania.

– Dzwonią i przedstawiają się słowami: Telekomunikacja, obniżmy Twoje rachunki. Jak starsza osoba usłyszy takie hasło, to wiadomo, że się zdecyduje – mówi pani Ania.
Jej mama podpisała umowę z Twoją Komunikacją. Firma nie poinformowała jej na jakich warunkach numer telefonu zostanie przeniesiony, jak może zrezygnować z umowy. Na nowy telefon czekała 2 miesiące, dopiero po tym czasie przyznała się dzieciom, że zawarła umowę z nowym operatorem.

– Mama pokazała nam dokumenty, okazało się, że są niekompletne. Brakuje w nich informacji o możliwości odstąpienia od umowy, informacji o dacie przysłania telefonu, a nawet informacji o wysokości abonamentu. Przez pierwsze dwa miesiące opłata wynosi 25 zł. Mama dostała rachunek na ponad 100 zł, a w nim opłata aktywacyjna, abonamentowa, prowizyjna – dodała pani Ania.

Zaznacza, że spróbuje rozwiązać umowę z firmą polubownie, jednak jest to dość żmudna praca. W Nisku zaczęła się tworzyć grupa osób, które chcą złożyć pozew zbiorowy przeciwko firmie. Mieszkańcy Niska mówią o pracownikach, którzy chodzą od domu do domu, podszywają się pod przedstawicieli aktualnego operatora usług telekomunikacyjnych. Czasami proponują przeniesienie płatności za gaz czy prąd do siebie, twierdząc że właściciel będzie płacił mniej.

Do września ubiegłego roku do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło ponad 400 skarg na działalność firmy. Nadal prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Oszukani abonenci przestrzegają innych przed praktykami firmy, założyli m.in. profil na portalu społecznościowym, w którym piszą o swoich przejściach z nieudostępnieniem od umowy.

Redakcja rni24.eu próbowała skontaktować się z firmą aby uzyskać komentarz w tej sprawie, niestety bezskutecznie.

Małgorzata Petecka

document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021

S19 Lasy Janowskie – Zdziary oddana do ruchu

rni24.eu18 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021

Szkoła Przysposabiająca do Pracy w Ulanowie zyskała nowe ogrodzenie

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Umowa na budowę kanalizacji w Nowej Wsi już podpisana

rni24.eu12 października 2021