W Nisku

Uwaga! Telekomunikacyjne oszustwa

Uwaga! Telekomunikacyjne oszustwa

W Nisku coraz częściej można spotkać konsultantów Twojej Komunikacji. Dzwonią lub chodzą po domach, przedstawiają się jako pracownicy obecnego operatora mieszkańców, naciągają starsze osoby na podpisanie umowy. Z podobną sytuacją spotkała się jedna z mieszkanek Niska, pani Ania.

– Dzwonią i przedstawiają się słowami: Telekomunikacja, obniżmy Twoje rachunki. Jak starsza osoba usłyszy takie hasło, to wiadomo, że się zdecyduje – mówi pani Ania.
Jej mama podpisała umowę z Twoją Komunikacją. Firma nie poinformowała jej na jakich warunkach numer telefonu zostanie przeniesiony, jak może zrezygnować z umowy. Na nowy telefon czekała 2 miesiące, dopiero po tym czasie przyznała się dzieciom, że zawarła umowę z nowym operatorem.

– Mama pokazała nam dokumenty, okazało się, że są niekompletne. Brakuje w nich informacji o możliwości odstąpienia od umowy, informacji o dacie przysłania telefonu, a nawet informacji o wysokości abonamentu. Przez pierwsze dwa miesiące opłata wynosi 25 zł. Mama dostała rachunek na ponad 100 zł, a w nim opłata aktywacyjna, abonamentowa, prowizyjna – dodała pani Ania.

Zaznacza, że spróbuje rozwiązać umowę z firmą polubownie, jednak jest to dość żmudna praca. W Nisku zaczęła się tworzyć grupa osób, które chcą złożyć pozew zbiorowy przeciwko firmie. Mieszkańcy Niska mówią o pracownikach, którzy chodzą od domu do domu, podszywają się pod przedstawicieli aktualnego operatora usług telekomunikacyjnych. Czasami proponują przeniesienie płatności za gaz czy prąd do siebie, twierdząc że właściciel będzie płacił mniej.

Do września ubiegłego roku do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło ponad 400 skarg na działalność firmy. Nadal prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Oszukani abonenci przestrzegają innych przed praktykami firmy, założyli m.in. profil na portalu społecznościowym, w którym piszą o swoich przejściach z nieudostępnieniem od umowy.

Redakcja rni24.eu próbowała skontaktować się z firmą aby uzyskać komentarz w tej sprawie, niestety bezskutecznie.

Małgorzata Petecka

document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021