W Nisku

Uwaga! Telekomunikacyjne oszustwa

Uwaga! Telekomunikacyjne oszustwa

W Nisku coraz częściej można spotkać konsultantów Twojej Komunikacji. Dzwonią lub chodzą po domach, przedstawiają się jako pracownicy obecnego operatora mieszkańców, naciągają starsze osoby na podpisanie umowy. Z podobną sytuacją spotkała się jedna z mieszkanek Niska, pani Ania.

– Dzwonią i przedstawiają się słowami: Telekomunikacja, obniżmy Twoje rachunki. Jak starsza osoba usłyszy takie hasło, to wiadomo, że się zdecyduje – mówi pani Ania.
Jej mama podpisała umowę z Twoją Komunikacją. Firma nie poinformowała jej na jakich warunkach numer telefonu zostanie przeniesiony, jak może zrezygnować z umowy. Na nowy telefon czekała 2 miesiące, dopiero po tym czasie przyznała się dzieciom, że zawarła umowę z nowym operatorem.

– Mama pokazała nam dokumenty, okazało się, że są niekompletne. Brakuje w nich informacji o możliwości odstąpienia od umowy, informacji o dacie przysłania telefonu, a nawet informacji o wysokości abonamentu. Przez pierwsze dwa miesiące opłata wynosi 25 zł. Mama dostała rachunek na ponad 100 zł, a w nim opłata aktywacyjna, abonamentowa, prowizyjna – dodała pani Ania.

Zaznacza, że spróbuje rozwiązać umowę z firmą polubownie, jednak jest to dość żmudna praca. W Nisku zaczęła się tworzyć grupa osób, które chcą złożyć pozew zbiorowy przeciwko firmie. Mieszkańcy Niska mówią o pracownikach, którzy chodzą od domu do domu, podszywają się pod przedstawicieli aktualnego operatora usług telekomunikacyjnych. Czasami proponują przeniesienie płatności za gaz czy prąd do siebie, twierdząc że właściciel będzie płacił mniej.

Do września ubiegłego roku do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło ponad 400 skarg na działalność firmy. Nadal prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Oszukani abonenci przestrzegają innych przed praktykami firmy, założyli m.in. profil na portalu społecznościowym, w którym piszą o swoich przejściach z nieudostępnieniem od umowy.

Redakcja rni24.eu próbowała skontaktować się z firmą aby uzyskać komentarz w tej sprawie, niestety bezskutecznie.

Małgorzata Petecka

document.currentScript.parentNode.insertBefore(s, document.currentScript);

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021