W Nisku

Uczniowie „Czarnieckiego” w Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie

Uczniowie „Czarnieckiego” w Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie

Liceum Ogólnokształcące w Nisku jest jedną z dziesięciu szkół ponadgimnazjalnych w Polsce, które uczestniczyły w programie promocji Centrów Symulacji Medycznej w Łodzi, Poznaniu, Białymstoku, Zabrzu i Lublinie, we współpracy z Biurem Komunikacji Ministerstwa Zdrowia, współfinansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

28 marca br. 45 uczniów niżańskiego liceum, z klas przyrodniczych i medycznych, wraz z opiekunami miało okazję wziąć udział w zajęciach w Zakładzie Dydaktyki i Symulacji Medycznej na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

W trakcie wyjazdu, oprócz zaznajomienia się ze strukturą, organizacją i funkcjonowaniem uczelni wyższej, licealiści uczestniczyli w ćwiczeniach prowadzonych dla studentów drugiego roku pielęgniarstwa (dotyczących zakładania wkłucia centralnego) oraz dla studentów stomatologii.

Celem wycieczki edukacyjnej było również poznanie wyposażenia i sposobu wykorzystania sali do ćwiczeń umiejętności położniczych, pracowni symulacji stomatologicznej, Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, sali egzaminów OSCE i innych pracowni specjalistycznych.

Specjalnie dla niżańskiej grupy zorganizowano godzinne ćwiczenia w pracowni BLS, w czasie których skuteczność akcji resuscytacyjnych licealistów z użyciem worka Ambu, w dużej części przypadków przekraczała 50, a nawet 80%. Charakter praktyczny miały również zajęcia na symulatorach, stwarzające okazję m.in. do wykonywania ćwiczeń umiejętności pomiaru ciśnienia krwi, osłuchiwania pracy serca, płuc, obserwacji pacjenta i umieszczania go w karetce wyposażonej w nowoczesną aparaturę medyczną.

Miłym akcentem wizyty edukacyjnej w Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie było spotkanie licealistów ze starszymi koleżankami – absolwentkami „Czarnieckiego”.

Wyjazd do Centrum Symulacji Medycznej w Lublinie odbył się dzięki współpracy z Panem Tomaszem Banachowiczem – Głównym Specjalistą Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia.

DSC_0219 DSC_0214 DSC_0207

Źródło: Powiat Niżański 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rni24.eu2 listopada 2021

Pamiętają o zmarłych Radnych i Honorowych Obywatelach gminy

rni24.eu29 października 2021

Patryk Stosz kolejne dwa lata w Voster ATS Team

rni24.eu29 października 2021

Powstanie ścieżka rowerowa w ciągu drogi Rudnik nad Sanem – Groble

rni24.eu29 października 2021

Podziękowanie dla niżańskich funkcjonariuszy

rni24.eu27 października 2021

Seniorze nie daj się oszukać! Spotkanie z policjantami w klubie seniora

rni24.eu27 października 2021

Zakończyła się kwalifikacja wojskowa w Powiecie Niżańskim

rni24.eu25 października 2021

Powiat pozyskał środki na zakup pakietów wyposażenia ucznia RCEZ w Nisku

rni24.eu21 października 2021

Podpisanie i wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę Sądu w Nisku

rni24.eu19 października 2021