W Nisku

Uroczysty Wjazd Chrystusa do Jerozolimy w Rudniku nad Sanem

Uroczysty Wjazd Chrystusa do Jerozolimy w Rudniku nad Sanem

Tradycyjnie w Niedzielę Palmową w Rudniku nad Sanem odbyła się inscenizacja „Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy”. W barwnej procesji wzięło udział około 80 aktorów i statystów. Widowisko przyciągnęło nie tylko wielu mieszkańców Rudnika ale i okolicznych miejscowości.

Rudnik nad Sanem jest jedyną miejscowością w kraju, w której – w takiej formule, odbywa się Orszak Trzech Króli oraz inscenizacja ”Wjazdu Chrystusa do Jerozolimy”, w okresie Bożego Narodzenia i Wielkanocy. Już po raz siódmy ulicami miasta, rzesza mieszkańców z palmami w ręku uczestniczyła w pięknie zorganizowanej inscenizacji.

Barwny orszak rozpoczął się na skrzyżowaniu ulic Rzeszowskiej i ul. 3-go Maja, a następnie przeszedł ulicami Kilińskiego, Sienkiewicza, Sandomierską, Rynek oraz Mickiewicza i zakończył się na placu przed kościołem, gdzie bezpośrednio po nim została odprawiona msza święta.

Na trasie wystawionych było 7 scenek rodzajowych. Bohaterem jednej z nich był ks. Feliks Sękiewicz, którego odegrał Józef Szewc z Jeżowego. Przypomniano czasy pierwszej wojny światowej i mającej wówczas miejsce Bitwy Rudnickiej oraz spalenia drewnianego kościoła parafialnego. Zaakcentowany został także zbliżający się jubileusz setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Ostatni odcinek wyznaczonej trasy Jezus pokonał na osiołku.

W tegorocznej edycji, rolę Chrystusa odegrał ks. Mariusz Pyryt, natomiast w role apostołów wcielili się mieszkańcy Rudnika, Jeżowego, Krakowa, Niska i Sandomierza.

W inscenizację zaangażowali się także m. in. członkowie Klubu Seniora, harcerze z Rudnika nad Sanem, Koziarni, Krzeszowa, Kamionki Górnej, Bractwo Św. Józefa Opiekuna Rodzin z Niska i Grobel, a także mieszkańcy Krakowa, Grobel i Niska.

Autorem scenariusza i reżyserem był Marian Pędlowski.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Nabór wniosków na realizację zadań przez kluby sportowe

rni24.eu8 marca 2021

“Powiat Niżański Zimą” – rozstrzygnięcie konkursu

rni24.eu5 marca 2021

Na tej ulicy spodziewaj się częstych kontroli drogowych

rni24.eu5 marca 2021

Zaginął urzędnik gminy Ulanów-Bartek Pucko

rni24.eu4 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rni24.eu1 marca 2021

Bezpłatny kurs komputerowy dla Mieszkańców Gminy i Miasta Nisko

rni24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rni24.eu1 marca 2021

Niżańskie Centrum Kultury “Sokół” zaprasza na wystawę

rni24.eu1 marca 2021

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021