W Nisku

Uroczyste obchody święta 3. Batalionu Inżynieryjnego w Nisku

Uroczyste obchody święta 3. Batalionu Inżynieryjnego w Nisku

Uroczysty apel, honorowi goście, wręczenie wyróżnień i nominacji – tak obchodzono święto 3. Batalionu Inżynieryjnego w Nisku. Tradycyjnie już otwarto bramy niżańskiego garnizonu oraz zaprezentowano sprzęt wojskowy.

W tegorocznych obchodach uczestniczyli żołnierze z 3. Batalionu Inżynieryjnego, cywilni pracownicy jednostki oraz przedstawiciele władz samorządowych i mundurowych. Święto rozpoczęło się mszą św. w Kaplicy Garnizonowej. Następnie odbył się uroczysty apel, wręczenie nagród i wyróżnień. Pamiątkowe medale otrzymali starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny, starosta niżański Robert Bednarz oraz burmistrz Niska Julian Ozimek. Święto zwieńczyła defilada wojskowa.

– Obchodzimy święto 3. Batalionu Inżynieryjnego. Niech będzie ono okazją do podziękowania żołnierzom, pracownikom resortu obrony narodowej za codzienną służbę, pracę, za ogromne zaangażowanie i profesjonalizm w wykonywaniu powierzonych obowiązków służbowych. 3. Batalion Inżynieryjny poprzez codzienne szkolenie doskonali żołnierskie umiejętności, utrzymuje zdolności obronne naszego kraju, jak również niesie pomoc społeczeństwu w sytuacjach kryzysowych. Zajmuje się ewakuacją ludności, budową lub naprawą mostów i dróg czy zabezpieczaniem wałów przeciwpowodziowych, ale realizuje również zadania związane z oczyszczaniem kraju z materiałów wybuchowych i niebezpiecznych. W swojej krótkiej historii żołnierze batalionu udowodnili, że są dobrze wyszkoleni i przygotowani do zadań – mówił ppłk Zbigniew Drożdżewski, dowódca 3. Batalionu Inżynieryjnego.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Nisku

Więcej w W Nisku

zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021

KULTURA I ROZRYWKA Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rni24.eu9 lutego 2021