Bez kategorii

Umowy podpisane. Teraz czas na budowę

Umowy podpisane. Teraz czas na budowę

3-torowa bieżnia, boiska do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej i ręcznej, kort tenisowy, a także trybuny – tak za 2 lata będzie wyglądać wielofunkcyjne boisko na podwórko szkolnym Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku. Teraz teren ten, zamienia się w jeden wielki plac budowy.

Starosta niżański Robert Bednarz podpisał dziś umowę z Ministrem Sportu i Turystyki Jarosławem Stawiarskim o dofinansowanie na realizację tego zadania. Inwestycja ma kosztować ponad 1 mln zł, z czego 506 tys. zł. to dofinansowanie z MSiT. Nowy obiekt będzie ogólnodostępny dla mieszkańców Niska.W tym roku planowane są już prace ziemne, natomiast zakończenie całej inwestycji ma nastąpić w czerwcu 2018 r.

– Swoje peregrynacje rozpocząłem od Stalowej Woli, gdzie ze środków Ministerstwa będzie budowane Podkarpackie Centrum Piłki Nożnej. Nie tak dawno podpisywałem również umowę na dofinansowanie rozbudowy hali sportowej w Gimnazjum, gdzie koszt tej inwestycji wyniesie 3 mln zł, a dofinansowanie 1 mln zł. Kolejną inwestycją którą realizujemy na Podkarpaciu jest budowa wielofunkcyjnej hali sportowej wraz z basenem w Mielcu za kwotę 16 mln zł. Teraz znajdujemy się w Nisku, mieście bardzo bliskim Stalowej Woli i ta ziemia jest mi bardzo bliska. Te środki są kierowane nie tylko z sympatii do Podkarpacia, ale dlatego, że te wnioski o dofinansowanie są bardzo dobrze napisane – mówił Minister Sportu i Turystyki Jarosław Stawiarski.

IMG_1087

Ponadto, w Gminie Ulanów również szykują się sportowe rewolucje. Dzięki dofinansowaniu z MSiT które wynosi blisko 307 tys. zł przy szkołach powstaną nowe boiska: obiekt wielofunkcyjny przy Szkole Podstawowej w Dąbrówce oraz przy szkole w Wólce Tanewskiej oprócz boiska wielofunkcyjnego powstanie siłownia terenowa.

IMG_1101

– W Dąbrówce powstanie również boisko wielofunkcyjne. Jesteśmy już po przetargu na realizację tego zdania, którego wartość wyniesie 516 tys. Zł. To zadanie będzie wykonane w tym roku, z końcem października. Jesteśmy również w trakcie budowy sali gimnastycznej w Wólce Tanewskiej. Z kolei to zadanie dobiega już końca. Środki w kwocie 900 tys. zł zostały pozyskane w Ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla województwa podkarpackiego –mówił burmistrz Gminy i Miasta Ulanów Stanisław Garbacz.

IMG_1111

Jak podkreślał Jarosław Stawiarski, to właśnie na tego typu obiektach będzie można wyłapywać tzw. „perełki”, ludzi zdolnych, sportowców. Myślę, że te inwestycje w Nisku, Ulanowie i Stalowej Woli są inwestycjami, które na pewno kiedyś zaprocentują na tej ziemi podkarpackiej, bo ta ziemia zasługuje na znacznie więcej – mówił Jarosław Stawiarski.

IMG_1117

IMG_1122

W tym roku Ministerstwo Sportu i Turystyki wyda prawdopodobnie 500 mln zł. dofinansowania na 6 różnych programów m.in. program modernizacyjny bazy sportowej, program szkolny oraz program strategiczny.

Agata Piotrowska

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

ROCZNIAK

VOSTER Drzwi – uczestnik tegorocznej Podkarpackiej Nagrody Gospodarczej 2021

rni24.eu29 stycznia 2021

Inwestycja zaprojektowana z myślą o przyszłości

rni24.eu30 grudnia 2020

Komunikat Kurii odnośnie wizyty duszpasterskiej

rni24.eu10 grudnia 2020

Zwycięzcy II Festiwal „W krainie baśniowej piosenki”

rni24.eu6 listopada 2020

Wystawa malarstwa w NCHiT pt. “SYNERGIA” – zapraszamy

rni24.eu2 listopada 2020

Życzenia z okazji Dnia Chłopaka

rni24.eu30 września 2020

Uwaga na oszustów ! Policja apeluje

rni24.eu5 sierpnia 2020

Niżańscy krótkofalowcy w Mistrzostwach Świata 2020

rni24.eu30 lipca 2020

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu7 lipca 2020