W Nisku

Ulica Sandomierska otwarta początkiem sierpnia?

Ulica Sandomierska otwarta początkiem sierpnia?

Ostatnia naprawa awarii kolektora ściekowego w ul. Sandomierskiej w Nisku budzi wiele kontrowersji. Szczególnie kierowcy mają dość uciążliwości i zastanawiają się, kiedy się skończą. Na sytuację tę narzekają także przedsiębiorcy, mający siedzibę przy tej ulicy. Dlatego też, władze samorządowe chcą zapoznać mieszkańców z harmonogramem prowadzonych prac.

Jak przypomniała Teresa Sułkowska, wiceburmistrz Niska, podczas ostatnich obrad rady miasta, w maju odbyło się doraźne posiedzenie Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wtedy to władze uznały, że aby zmobilizować służby do naprawy kolektora, niezbędny jest harmonogram prac. – Droga powinna być odbudowana do końca lipca, ale żeby to zrobić, chcemy jak najszybciej podpisać stosowne porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad. Obecnie prowadzony jest 3 etap – wyjaśniała wiceburmistrz.

Ostatnio z wielkiego zapadliska był wybierany piasek i do końca czerwca przewidziano, że nieszczelność kolektora zostanie usunięta, a rękaw wprowadzony. Natomiast na początku lipca planowane jest wykonanie zagęszczenia terenu nad kolektorem ściekowym.

– Przewidujemy, że od 8 do 30 lipca odbudujemy nawierzchnię drogi, ażeby to zrobić spiszemy odpowiednie porozumienie z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, tak, żeby koszty rozłożyły się być może na 3 podmioty: Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, firmę która realizowała inwestycję uszczelniającą kolektor oraz gminę Nisko – mówiła Teresa Sułkowska.

Zaznaczała, że na początku sierpnia droga powinna być otwarta i będzie możliwość bez przeszkód korzystać z tej drogi.

– Miejmy nadzieję, że w tym okresie nie będzie żadnych „zawirowań” i to zadanie zostanie wykonane. Ponadto, firma która realizuje inwestycje wprowadzającą ten rękaw, zleciła innej firmie zbadanie zapadliska w pozostałych, osiemnastu punktach drogi georadarem. Wtedy dowiemy się, co się dzieje w pozostałych odcinkach ulicy, dlaczego się zapadła i jak ją odbudować. Dlatego też, chcemy potraktować sprawę kompleksowo i doprowadzić do zrealizowania tych inwestycji – wyjaśnia Sułkowska.

Ponadto, podczas sesji Zbigniew Kuziora, prezes Miejskiego Zakładu Komunalnego w Nisku, pokazywał radnym zdjęcia, na których widać wyciągane z ulicy Sandomierskiej, kilkutonowe głazy betonu. link

– Te zdjęcia przybliżą państwu skalę problemu. Niech państwo zobaczą z czym musieli borykać się wykonawcy, jaka ilość betonu zalegała na 6m głębokości i jak wyglądało wyciąganie tego betonu z kanałów – mówił.

Agata Piotrowska

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021