W Nisku

Ulica Sandomierska nie będzie się już zapadać?

Ulica Sandomierska nie będzie się już zapadać?

Niezapadanie się ulicy i wyhamowanie infiltracji wody – to główne cele rękawa żywicznego, który ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku, w ulicę Sandomierską w Nisku. Dzięki nowej technologii, przejazd ta ulicą będzie bardziej komfortowy.

Kiedy tylko zaczął zapadać się biegnący pod jezdnią kolektor sanitarny, ulica Sandomierska była zamykana. Wielu narzekało na tę drogę, twierdzili, że niebawem jedynym przejezdnym odcinkiem, będzie ten od ul. Tysiąclecia.

Ciężki ruch krajowy niszczył drogę, nie była ona do końca dostosowana do przejazdu ciężarówek. Teraz ma się to zmienić dzięki przebudowie kanalizacji ul. Sandomierskiej, której remont wykonywany jest w ramach kapitalnej modernizacji oczyszczalni ścieków. Całe zadanie ma wynieść około 20 mln zł.

– To zadanie jest w trakcie realizacji. Aby nie tamować ruchu, wieczorami czyszczony jest kanał. W poprzednich latach, kiedy wstrzykiwano część betonu, przedostał się on właśnie do kanału. W związku z tym wszystko musi zostać odkute i wyczyszczone – informuje burmistrz Niska Julian Ozimek.

Rękaw, zostanie włożony w około 700 metrowy odcinek drogi, od jednostki wojskowej do skrzyżowania koło szpitala. Wcześniej, ponad 100 metrów tego tworzywa zostało włożone między lokalem gastronomicznym, mieszczącym się przy tej ulicy, a komendą policji.

– Poprzednio rękaw zdał egzamin, dlatego też decydujemy się, aby założyć go w dalszej części. Jedynymi trudnościami jakie są, to te, które dotyczą usunięcia betonu, zalegającego w kanale, ale firmy dobrze wywiązują się z zadania, więc jak tylko kanał zostanie wyczyszczony, zostanie wprowadzony rękaw – mówi włodarz Niska.

Na zdjęciu burmistrz prezentuje materiał, z którego wykonany jest rękaw.

Agata Piotrowska

3 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Fundusze Europejskie po godzinach. Aktywna Mama.

rni24.eu26 lutego 2021
zbiórka

OSP zebrało datki dla rodziny z Kurzyny Małej

rni24.eu25 lutego 2021

Prosty język w urzędzie – wsparcie dla mieszkańca i urzędnika

rni24.eu24 lutego 2021

Aktywny Samorząd – nabór 2021

rni24.eu24 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rni24.eu22 lutego 2021

Serce czeka na nakrętki

rni24.eu18 lutego 2021

Podkarpacie- Słowacja zamknęła część przejść granicznych

rni24.eu16 lutego 2021

Policjanci poszukują zaginionego

rni24.eu15 lutego 2021

Voster ATS Team w gotowości do nowego sezonu

rni24.eu12 lutego 2021