W Nisku

Ulica Sandomierska nie będzie się już zapadać?

Ulica Sandomierska nie będzie się już zapadać?

Niezapadanie się ulicy i wyhamowanie infiltracji wody – to główne cele rękawa żywicznego, który ma zostać wprowadzony jeszcze w tym roku, w ulicę Sandomierską w Nisku. Dzięki nowej technologii, przejazd ta ulicą będzie bardziej komfortowy.

Kiedy tylko zaczął zapadać się biegnący pod jezdnią kolektor sanitarny, ulica Sandomierska była zamykana. Wielu narzekało na tę drogę, twierdzili, że niebawem jedynym przejezdnym odcinkiem, będzie ten od ul. Tysiąclecia.

Ciężki ruch krajowy niszczył drogę, nie była ona do końca dostosowana do przejazdu ciężarówek. Teraz ma się to zmienić dzięki przebudowie kanalizacji ul. Sandomierskiej, której remont wykonywany jest w ramach kapitalnej modernizacji oczyszczalni ścieków. Całe zadanie ma wynieść około 20 mln zł.

– To zadanie jest w trakcie realizacji. Aby nie tamować ruchu, wieczorami czyszczony jest kanał. W poprzednich latach, kiedy wstrzykiwano część betonu, przedostał się on właśnie do kanału. W związku z tym wszystko musi zostać odkute i wyczyszczone – informuje burmistrz Niska Julian Ozimek.

Rękaw, zostanie włożony w około 700 metrowy odcinek drogi, od jednostki wojskowej do skrzyżowania koło szpitala. Wcześniej, ponad 100 metrów tego tworzywa zostało włożone między lokalem gastronomicznym, mieszczącym się przy tej ulicy, a komendą policji.

– Poprzednio rękaw zdał egzamin, dlatego też decydujemy się, aby założyć go w dalszej części. Jedynymi trudnościami jakie są, to te, które dotyczą usunięcia betonu, zalegającego w kanale, ale firmy dobrze wywiązują się z zadania, więc jak tylko kanał zostanie wyczyszczony, zostanie wprowadzony rękaw – mówi włodarz Niska.

Na zdjęciu burmistrz prezentuje materiał, z którego wykonany jest rękaw.

Agata Piotrowska

3 komentarze

Komentarze

 1. Iza

  14 grudnia 2017 at 16:27

  A psy zaczną szczekać dupami. Nagle jak idą wybory wszystko się naprawia, remontuje i problemów nie będzie sprawiać nawet ul sandomierska.hahaha

 2. ronaldo

  14 grudnia 2017 at 21:03

  Trzeba. Naprawić. Tą. Ulicę. Nie. Da. Się. Jechać. Autem

 3. Mieszkańcy

  16 grudnia 2017 at 17:16

  A co z wydatkami milionowymi przez te wcześniejsze lata. Co za krawiec naszywa łaty które się drą. Nie można było wcześniej zrobić do porządku. Zły gospodarz wydaje pieniądze, no ale cudze to się nieliczy. Ktoś powinien poprzednie bez sensowne wydatki rozliczyć. A poza tym oglądałem ten materiał to następna lipa. Trzeba porządnie zrobić betonowe tunele to droga nie będzie się zapadac. A nie wydawaćzbędnie pieniądze podatnikt.bo w kasie nigdy nie będzie pieniędzy. Ale jaki pan taki kram. Pieniądze znowu pójdą na chodniki na Wolinie obok pani burmistrzowej a na ulicach bocznych od centrum ani drogi ani chodnika. Powodzenia.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Planowane wyłączenia prądu

rni24.eu10 sierpnia 2020

“Kupuj – Inwestuj lokalnie” – spotkanie w Nisku

rni24.eu7 sierpnia 2020

Odbył się Niżański Konwent Samorządowy

rni24.eu6 sierpnia 2020

Uwaga na oszustów ! Policja apeluje

rni24.eu5 sierpnia 2020

Nowe zakażenie w powiecie niżańskim

rni24.eu4 sierpnia 2020

Tegoroczne Dni Niska odwołane !

rni24.eu4 sierpnia 2020

Pożegnanie długoletnich pracownic Starostwa Powiatowego w Nisku

rni24.eu4 sierpnia 2020

76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

rni24.eu4 sierpnia 2020

Informacja z obrad XXIV Sesji Rady Powiatu Niżańskiego

rni24.eu3 sierpnia 2020