W Nisku

Ulica Grądy w Podwolinie już otwarta

Ulica Grądy w Podwolinie już otwarta

Oficjalne oddanie do użytku rozbudowanej ulicy Grądy w Nisku miało miejsce w poniedziałek 9 grudnia. Nowa droga ułatwi komunikację na osiedlu domów jednorodzinnych i udrożni dojazd do zalewu retencyjnego w Podwolinie.

Rozbudowany został odcinek ulicy Grądy o długości 461 m od skrzyżowania z powiatową ulicą Słoneczną do skrzyżowania z ulicami Jana i Akacjową. Wykonano roboty ziemne, podbudowę, położona została nawierzchnia asfaltowa, pojawiły się nowe chodniki i urządzenia bezpieczeństwa ruchu oraz oznakowanie. Wybudowany został zjazd i rów pomiędzy ulicą Brzozową a Słoneczną. Projekt zakładał również przebudowę istniejącej sieci gazowej oraz budowę odcinka kanalizacji deszczowej przy ulicy Grądy.

Uroczystego przecięcia symbolicznej wstęgi dokonali wspólnie Waldemar Ślusarczyk burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Zbigniew Kotuła zastępca burmistrza Gminy i Miasta Nisko, Julian Ozimek były burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Teresa Sułkowska była zastępczyni burmistrza Gminy i Miasta Nisko, Stanisława Szymonik kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego, Marek Pachla radny Rady Miejskiej w Nisku, Łukasz Kędra inspektor ds. dróg w Referacie Rozwoju Gospodarczego, Łukasz Molter właściciel firmy MOLTER wykonującej inwestycję, Krzysztof Błądek kierownik budowy oraz ks. Jacek Rzepka z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Podwolinie.

Na zadanie pn. „Rozbudowa drogi gminnej ul. Grądy w Nisku” gmina otrzymała dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 587 000 zł, przy czym całe zadanie kosztowało 1 382 873 zł.

Fundusz Dróg Samorządowych to kompleksowy instrument wsparcia realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym, stanowiącej ważny element prawidłowego funkcjonowania i rozwoju gospodarki oraz przyczyniającej się do poprawy poziomu życia obywateli.

Źródło/ UG Nisko

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Nisku

Uczeń RCEZ w finale Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego

rni24.eu6 maja 2021

W niżańskim „Elektryku” odbyła się Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości

rni24.eu4 maja 2021

Uroczystość przekazania obowiązków nowemu dyrektorowi NCK “Sokół”

rni24.eu4 maja 2021

Policjanci podsumowali majowy weekend

rni24.eu4 maja 2021

Podziękowanie dla krótkofalowców

rni24.eu29 kwietnia 2021

Mistrzostwa Polski Pumptrack i Puchar Polski BMX

rni24.eu29 kwietnia 2021
slubowanie

W RCEZ w Nisku powstanie oddział przygotowania wojskowego

rni24.eu29 kwietnia 2021

HSW prezentuje nowe materiały z badań ZSSW-30 – strzelania z ppk SPIKE

rni24.eu29 kwietnia 2021

Wystarczy trzy dni, by przekonać się, że Powiat Niżański jest piękny

rni24.eu29 kwietnia 2021