kultura i rozrywka

Ulanowski koncert kolęd i pastorałek

Ulanowski koncert kolęd i pastorałek

W niedzielny, prawdziwie zimowy wieczór tego roku w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Ulanowie, został zaprezentowany Koncert Kolęd i Pastorałek. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z kółek zainteresowań GCK m. in. instrumentaliści i grupy tańczące, Chór Ulanowski, Kapela Flisacka oraz instruktorzy. Prawdziwym widowiskiem okazały się nietypowe jasełka w wykonaniu maluszków z grupy teatralnej działającej przy GCK.

Dzieci z niezwykłą swobodą zagrały swoje role i pokłoniły się nowonarodzonemu Jezuskowi, przynosząc mu oryginalne dary takie jak chociażby szalik czy rękawiczki.

– Mali aktorzy naprawdę wyróżniają się talentem i mimo wieku przedszkolnego czy wczesnoszkolnego profesjonalnie zachowują się na scenie. Finał występu był z góralskim przytupem ale Maryja z Józefem (Patrycja i Ignaś) do końca zachowali się statecznie. Aniołki (Kinga, Karolinka, Dominika, Julka, Anetka, Marcelinka) z wrodzonym sobie wdziękiem dźwięczały dzwoneczkami a góralka i górale (Oliwka, Piotruś i Antoś), ku zaskoczeniu wszystkich zaprezentowali elementy tańców góralskich. Nie można było nie zauważyć diabełka (Patrycja), który tak jak wszyscy chciał iść do szopki obiecując, że bedzie grzeczny jak aniołek – mówi Anna Pucko, prowadząca zajęcia teatralne. I dodaje, że na szczególne podziękowania zasługują: narrator i duże aniołki (Klaudia, Wiktoria i Daria) oraz rodzice małych aktorów, którzy zadbali o stroje, scenografię i oprawę medialną. Mimo ogromnej sali na koncercie brakło miejsc ale burmistrz gm. Ulanów Stanisław Garbacz żartobliwie podsumował, że jeśli taka frekwencja utrzyma się w najbliższych koncertach to krzesła zostaną dokupione.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

1055. rocznica Chrztu Polski

rni24.eu14 kwietnia 2021

Zmiana organizacji ruchu na DK19 Zdziary-Zarzecze

rni24.eu13 kwietnia 2021

VII edycja projektu grantowego “Zielona Ławeczka”

rni24.eu8 kwietnia 2021

Uwaga! W weekend zmiana czasu na letni

rni24.eu26 marca 2021

Ruszyły zapisy do ogólnopolskich konkursów dla Kół Gospodyń Wiejskich

rni24.eu25 marca 2021

Sukces wokalistów NCK Sokół

rni24.eu23 marca 2021

Robot Ukulele Mikołaj Wybacz YT

rni24.eu22 marca 2021

Konkurs plastyczny na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną

rni24.eu18 marca 2021

Sandomierz – miasto kameralnych przyjemności

rni24.eu16 marca 2021