kultura i rozrywka

Ulanowski koncert kolęd i pastorałek

Ulanowski koncert kolęd i pastorałek

W niedzielny, prawdziwie zimowy wieczór tego roku w sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Ulanowie, został zaprezentowany Koncert Kolęd i Pastorałek. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z kółek zainteresowań GCK m. in. instrumentaliści i grupy tańczące, Chór Ulanowski, Kapela Flisacka oraz instruktorzy. Prawdziwym widowiskiem okazały się nietypowe jasełka w wykonaniu maluszków z grupy teatralnej działającej przy GCK.

Dzieci z niezwykłą swobodą zagrały swoje role i pokłoniły się nowonarodzonemu Jezuskowi, przynosząc mu oryginalne dary takie jak chociażby szalik czy rękawiczki.

– Mali aktorzy naprawdę wyróżniają się talentem i mimo wieku przedszkolnego czy wczesnoszkolnego profesjonalnie zachowują się na scenie. Finał występu był z góralskim przytupem ale Maryja z Józefem (Patrycja i Ignaś) do końca zachowali się statecznie. Aniołki (Kinga, Karolinka, Dominika, Julka, Anetka, Marcelinka) z wrodzonym sobie wdziękiem dźwięczały dzwoneczkami a góralka i górale (Oliwka, Piotruś i Antoś), ku zaskoczeniu wszystkich zaprezentowali elementy tańców góralskich. Nie można było nie zauważyć diabełka (Patrycja), który tak jak wszyscy chciał iść do szopki obiecując, że bedzie grzeczny jak aniołek – mówi Anna Pucko, prowadząca zajęcia teatralne. I dodaje, że na szczególne podziękowania zasługują: narrator i duże aniołki (Klaudia, Wiktoria i Daria) oraz rodzice małych aktorów, którzy zadbali o stroje, scenografię i oprawę medialną. Mimo ogromnej sali na koncercie brakło miejsc ale burmistrz gm. Ulanów Stanisław Garbacz żartobliwie podsumował, że jeśli taka frekwencja utrzyma się w najbliższych koncertach to krzesła zostaną dokupione.

Agata Piotrowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Jeżowe – Wycieczki z Ministerstwa Edukacji i Nauki

rni24.eu19 października 2021

Andżelika Guściora ze stypendium Starosty Niżańskiego

rni24.eu18 października 2021

Uroczysta gala dla nauczycieli i pracowników oświaty

rni24.eu18 października 2021
nck

„Nie lękajcie się być świętymi” w NCK Nisko

rni24.eu13 października 2021

Spotkanie II z cyklu Wieki niezupełnie ciemne

rni24.eu8 października 2021

Międzypowiatowy konkurs plastyczny „Mówię Nie – wszystkiemu co złe” rozstrzygnięty

rni24.eu6 października 2021

Mistrz Olimpijski otworzył halę sportowa w Nisku

rni24.eu5 października 2021

Uroczyste wodowanie galaru „Powiat Niżański”

rni24.eu4 października 2021

Odbył się XXXI Memoriał Szachowy Jana Gietki

rni24.eu4 października 2021