W Nisku

Ulanowski jeździec “bez głowy”?

Ulanowski jeździec “bez głowy”?

PIÓRO W SKUWKĘ, LIZUS W POCHWĘ

Na internetowej stronie którą, prowadzi pan Janusz Bronkiewicz, był uprzejmy zaczepić nas z powodu tekstu o powiatowym urzędniku z trzema promilami w wydychanym powietrzu i pogłębianiu wiedzy o walce z bezrobociem na kursie w Zakopanem.

13389364_689044967901325_138763394_o

Pan Bronkiewicz współczuje wspomnianemu urzędnikowi i zarzuca nam żerowanie na cudzym nieszczęściu. Rozumiemy, że ten urzędnik to dla pana Bronkiewicza bratnia dusza i doskonale wie, jakie to nieszczęście mieć trzy promile we krwi. My jednak stoimy na stanowisku, że urzędnik w pracy powinien być nie tylko kompetentny, ale i trzeźwy, a już niszczenie służbowego samochodu jest w oczywisty sposób karygodne. Poza tym urzędnik to osoba publiczna i opinia publiczna ma prawo do wiedzy o jego nagannych zachowaniach. To takie europejskie standardy o których być może niektórzy z Ulanowa zapomnieli.

mathematics-757566_640

“Liczyć to ja umiem – na kolegów z PiS-u”

Dalej poucza nas pan Bronkiewicz o niestosowności i bezpodstawności krytykowania szkolenia się powiatowych urzędników zajmujących się zwalczaniem bezrobocia. No przecież w dzisiejszych czasach pogłębianie wiedzy, to konieczność. Nie zaprzeczamy, że pogłębianie wiedzy jest konieczne, ale wszystko ma swoją cenę, zwłaszcza jak korzysta się z publicznych pieniędzy. Pan Bronkiewicz wiele razy, a zwłaszcza w ostatniej kampanii do parlamentu, krytykował między innymi rozrzutność władzy. Jako obrońca publicznego grosza powinien dobrze wiedzieć, co taniej wychodzi. Czy wyjazd kilku osób na kilka dni do Zakopanego, czy zrobienie takiego szkolenia na przykład w Ulanowie. Niech pan Bronkiewicz zrobi taką kalkulację i nas zawstydzi. A może rumienić ze wstydu powinien się ktoś inny?

Może pan Bronkiewicz jako radny powiatowy powinien takie pytanie postawić panu staroście Bednarzowi? Zastanawia dlaczego pan Bronkiewicz broni władz powiatu w takich wątpliwych sprawach. Rozumiemy, że fakt zatrudnienia pana Bronkiewicza w niżańskim oddziale Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie ma z tym żadnego związku. Oczywiście PiS, który o tym decyduje nie miał wątpliwości, że kto, jak kto, ale bezrobotny kabareciarz wybitnie zna się na rolnictwie i będzie świetnym zastępcą szefa tej placówki w Nisku.

koń

Stadnina koni czeka

Przewidujemy, że następnym szczeblem błyskotliwej kariery pana Bronkiewicza w rolnictwie będzie dyrektorowanie w jakiejś stadninie. To, że PiS stawia na kierowniczych stanowiskach ludzi nie mających pojęcia o danej pracy już nie dziwi. Dziwi, że osoby kreujące się na ludzi niezależnych, krytykujących partyjniactwo w każdej postaci – tak przedstawiał się pan Bronkiewicz kandydując do Sejmu z listy Kukiz 15 – występują w roli partyjnego lizusa PiS-u. Pan Bronkiewicz radzi nam schować pióro do pochwy, bo wszyscy, “którzy za pióro chwytają od pióra giną”. Za radę dziękujemy, ale raczej pozostaniemy przy swoim. Nieśmiało chcemy zauważyć, że pióro chowa się w skuwkę, a z pochwy, o której mówi pan Bronkiewicz, wystaje bezczelny, pisowski lizus.

Weronika Przestój

36 komentarzy

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Nisku

Informacja z obrad nadzwyczajnej XXXIV Sesji Rady Powiatu

rni24.eu29 lipca 2021

Niżański festiwal kultury łowieckiej

rni24.eu29 lipca 2021

Rudnik nad Sanem miejscem tegorocznych Dożynek Powiatowych

rni24.eu23 lipca 2021

Rozmowy o budowie ścieżki pieszo-rowerowej Nisko-Nowsielec

rni24.eu23 lipca 2021

Brzegi rzeki San połączone dwiema nitkami mostu powstającego w ramach budowy S19

rni24.eu20 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021”

rni24.eu20 lipca 2021

VI edycja biegu „Nisko na piątkę” i XI edycja „Niżańskich regat”

rni24.eu16 lipca 2021

Wielkie Otwarcie Zalewu Podwolina w Nisku

rni24.eu15 lipca 2021

Nisko na ścieżce dynamicznego rozwoju – Fundusze Norweskie

rni24.eu15 lipca 2021